scorecardresearch.com İşletmelerde Stratejik Yönetim ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
İşletmelerde Stratejik Yönetim

İşletmelerde Stratejik Yönetim

Yazar : Fevzi Okumuş, Mustafa Koyuncu, Ebru Günlü

Sayfa Sayısı : 304

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Muhasebe - Finans

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İşletmelerde Stratejik Yönetim, Yönetim ve Organizasyon disiplinine katkı sağlamak amacı ile tasarlanmıştır. Kaotik ortamın hakim olduğu iş dünyasında her geçen gün rekabet yoğun olarak hissedilmektedir. Dolayısıyla devinimi yüksek olan iş dünyasında faaliyette bulunan şirketlerin ve işletmelerin el altında bulmaları gereken bir kılavuza ihtiyaçları olduğu açıktır. Stratejik yönetim konularını piyasada bulunan benzer kitaplardan farklı ve orijinal bir yapıda sunan kitap, formal stratejik planlama kadar stratejik düşünmenin de önemi tartışılmış ve işletmelerde strateji düşünmenin nasıl geliştirileceği açıklanmıştır. On bölümden oluşan kitapta her bölüm güncel örnek olaylar ile okuyucuları düşünmeye, konuları farklı açılardan tartışmaya ve alternatif karar verme tekniklerini uygulamaya teşvik etmektedir. Bu bağlamda; kitap her bölüm stratejik yönetim alanında güncel yazını ve gelişmeleri takip eden ve alanında uzman birey ve bireyler tarafından hazırlanmıştır.

Konu Başlıkları
-       Stratejik Yönetime Giriş
-       Stratejik Düşünme ve Strateji Geliştirme
-       Genel Çevre (Dış Çevre) Analizi
-       İşletme Analizi
-       İşletme Düzeyinde Stratejiler
-       Kurumsal (Şirket Düzeyi) Stratejiler
-       Ağ Tabanlı Stratejiler ve Bilgi Düzeyi
-       Stratejilerin Uygulanması ve Değişim Yönetimi
Stratejik Yönetim ve Liderlik

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963