scorecardresearch.com İşletmelerde Hile Riski Yönetimi ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
İşletmelerde Hile Riski Yönetimi

İşletmelerde Hile Riski Yönetimi

Yazar : Fatma Ulucan Özkul

Sayfa Sayısı : 172

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Muhasebe - Finans

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Gunumuz işletmelerinde yaşanan en onemli sorun; guvenilirbilginin uretilememesidir. Kamuyu, yatırımcıyı ve diğer tum işletmeilgililerini yanlış yonlendirebilecek hileli işlemler, hem ekonomininhem de işletmelerin geleceğini tehdit eden hileli finansal raporlarınhazırlanmasına zemin hazırlamaktadır. Enron Skandalı ile başlayıpdiğer yolsuzluk ornekleriyle ABD ekonomisini olumsuz etkileyengelişmeler, dunyanın ekonomik gundemini etkisi altına almıştır.Oncelikle, ABD’de yaşanan şirket skandalları, şirketlerin yonetimkalitesinin sorgulanmaya başlanmasına neden olmuş, bu sayede“kurumsal yonetim” ve “hile denetimi” kavramları on plana cıkmıştırğ “Kurumsal yonetim” kavramı ile aslında anlatılmak istenen; şirketlerdeiyi yonetim olgusunun yerleştirilmesi, yani şirket yoneticisinindoğru kararlar alabilmesi, demokratik katılım kanallarının acıkolması, hissedarlar başta olmak uzere, şirket yoneticilerinin aldığıkararlardan cıkarları etkilenebilecek herkesin şirket yonetimini denetleyebilmesi,şirketin keyfilikten uzak, hukuka ve kurallara bağlı,şeffaf bir bicimde yonetilmesidir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963