scorecardresearch.com İşletme Becerileri Grup Çalışması ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
İşletme Becerileri Grup Çalışması

İşletme Becerileri Grup Çalışması

Yazar : Hasan Tutar

Sayfa Sayısı : 248

Yayınevi : Detay Yayıncılık

Tür : Muhasebe - Finans

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İşletme Becerileri Grup Çalışması adlı bu çalışma, MEB-YÖK Meslek Yüksekokulları Program Geliştirme Projesi kapsamında geliştirilen İşletme Becerileri Grup Çalışması dersinin müfredat programı dikkate alınarak hazırlandı. Kitabın asıl hazırlanış amacı bu olmasının yanında, kamu veya özel sektör örgütlerinde ve yönetim etkinliğinin bulunduğu bütün alanlarda, insan kaynaklarının daha verimli ve etkin yönetimine katkı sağlamak gibi genel bir amacı bulunmaktadır. <İçindekiler: 1. Bölüm: İşletme Yönetimi Ve İşletmelerde Sorun Çözme 1. İşletme Yönetimi 2. Örgütlerde Sorun Çözme Yaklaşımları 2. Bölüm: Örgütsel Çatışma Ve Çatışmanın Yönetimi 1. Örgütlerde Çatışma Ve Çatışmanın Yönetimi 3. Bölüm: Kişisel Ve Örgütsel İletişim 1. İletişim Kavramı Ve Anlamı 2. İletişim Süreci 3. Örgütlerde İletişim Ve Fonksiyonları 4. Toplantı Yönetimi 4. Bölüm: Örgütlerde İnsan İlişkileri 1. Örgütlerde Astlarla İlişkiler 2. Örgütlerde Üstlerle İlişkiler 3. Örgütlerde Disiplin Ve Disiplinin Sağlanması 5. Bölüm: Örgütlerde Gruplar, Grup Normları Ve Dinamikleri 1.Örgütlerde Gruplar Ve Fonksiyonları 2. Grup Normları Ve Grup Dinamiği 6. Bölüm: İş Ve İşletme Ahlakı 1. Ahlak Ve İş Ahlakı Kavramı 7. Bölüm: Motivasyon Ve Örgütsel Motivasyon 1. İş Hayatında Motivasyon 8. Bölüm: Kendini Geliştirme Ve Kendi Kendine (Öz) Yönetim 1. Öğrenme Ve Kişisel Öğrenme Gerekleri 9. Bölüm: Zaman Ve Stres Yönetimi 1. Zaman Yönetimi 2. Stres Ve Stres Yönetimi 10. Bölüm: Etkili Konuşma, Görüşme Ve Mülakat Teknikleri 1. Etkili Konuşma Teknikleri 2. Görüşme Ve Mülakat Teknikleri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963