scorecardresearch.com İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku

İş Ve Sosyal Güvenlik Hukuku

Yazar : Gürbüz Erdoğan

Sayfa Sayısı : 194

Yayınevi : Detay Yayıncılık

Tür : Muhasebe - Finans

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Sanayileşmesi gelişen ülkelerde işçi ve işveren ilişkileri sürekli gündemdedir. Çalışma hayatı sürekli kendini yenilemektedir. Özellikle son zamanlarda iş güvence yasası ve sosyal güvenlik alanındaki yeni yasaların çıkması, çalışma hayatına ayrı bir ivme kazandırmıştır. (Önsöz´den) İçerik: 1. Bölüm: İş Hukukunun Genel Tanımı Birinci Kısım: İş Hukukunun Tanımı, Yeri, Tarihsel Gelişimi ve Kaynakları İkinci Kısım: İş Hukukunun Temel Nitelikleri Üçüncü Kısım: İş Hukukunun Temel Kavramları 2. Bölüm: Bireysel İş Hukuku Birinci Kısım: İşkanunun Kapsamı İkinci Kısım: İş Sözleşmesi Üçüncü Kısım: İş Sözleşmeleri Dördüncü Kısım: İş Sözleşmesinden Doğan Borçlar Beşinci Kısım: Ücret Altıncı Kısım: Çalışma Süreleri ve İzinler Yedinci Kısım: İş Sözleşmesinin Feshi ve Tazminatlar 3. Bölüm: Toplu İş Hukuku Birinci Kısım: Sendikalar Hukuku İkinci Kısım: Toplu İş Sözleşmesi Grev ve Lokavt 4. Bölüm: Sosyal Güvenlik Hukuku Birinci Kısım: Giriş İkinci Kısım: Türk Sosyal Güvenlik Sistemi ve Diğer Sosyal Güvenlik Kurumları (Tanıtım Yazısı´ndan)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963