scorecardresearch.com İk Yetkinlikleri ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
İk Yetkinlikleri

İk Yetkinlikleri

Sayfa Sayısı : 290

Yayınevi : HÜMANİST KİTAP YAYINCILIK

Tür : Muhasebe - Finans

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Ne tür bilgi ve beceriler başarılı İK profesyonellerini diğerlerinden farklı kılar? Son yirmi yılda, İnsan Kaynakları Yetkinlik Araştırması (İKYA) bu sorunun cevabını bulmaya çalıştı. Bu çalışma, genel anlamda İK dünyasını oldukça etkiledi ve başarılı bir İK profesyoneli olmak için gerekenleri ortaya çıkardı.
Son araştırmada, 10,000''den fazla İK profesyoneli ve iş arkadaşlarının verdiği cevaplar şunu ortaya koydu: değer katan İK profesyonellerinin sahip olduğu yetkinlikler, işin hem insan hem de işletme ayağıyla ilgilidir. İki taraftaki ihtiyaçların aynı anda karşılanamaması ise İK''nın etkinliğini kısıtlayan bir unsurdur. Bu çerçevede, İK profesyonellerinin başarılı olması için gerekli altı yetkinlik alanı tespit edilmiştir.
Güvenilir Aktivistler hem güvenilir (saygı duyulan, takdir edilen) hem de proaktiftirler (Şirket ile ilgili bir görüşe sahiptirler, varsayımları sorgular ve inisiyatif alırlar).
Kültür ve Değişim Yöneticileri şirket kültürünü anlarlar, bu kültüre saygı gösterirler ve şirket stratejisini yansıtan değişim girişimleriyle bu kültürü geliştirirler.
Yetenek Yöneticileri/Organizasyon Tasarımcıları hem bireysel çalışanların becerilerini hem de organizasyonel kabiliyetleri geliştirmede etkindirler.
Strateji Mimarları müşteri bakış açısını anlayarak ve bu bakış açısının tüm şirkete nüfuz etmesini sağlayarak kazandıran şirket stratejileri oluşturulmasına ve bu stratejilerin uygulanmasına yardımcı olurlar.
Operasyoncular insanların ve organizasyonun yönetimiyle ilgili günlük işleri etkin bir şekilde yerine getirirler.
İş Ortakları hem işletmeyi hem de başarıyı etkileyen dış faktörleri anlarlar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963