scorecardresearch.com Finansal Ekonomi ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Finansal Ekonomi

Finansal Ekonomi

Yazar : Muharrem Afşar

Sayfa Sayısı : 488

Yayınevi : Detay Yayıncılık

Tür : Muhasebe - Finans

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bu kitap, Anadolu Üniversitesi iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü´nde, okutulan "Finansal Sistem ve İşleyişi" adlı kitabın geliştirilmesi ve düzenlenmesi ile ortaya çıkmıştır. Elinizdeki kitabın alanı ve ele aldığı konular itibariyle özgün olduğu iddiasında değiliz. Genel olarak, bu kitap geniş kapsamlı bir literatür araştırması ve derlemesi olarak da nitelendirilebilir. Bilindiği gibi SPK tarafından, işlem yapacak kişilerin lisans almaları yönünde lisanslama sınavları yapılmaktadır. Elinizdeki kitap bu sınavlara hazırlananlara kaynak olarak da önerilmektedir. Kitapta öncelikle, finansal ekonomik yapının işleyişi, finansal piyasalar ve kurumlar üzerinde durulmuştur. Ardından finansal piyasalardaki gelişmeler ve etkileri ele alınmıştır. Finansal ekonomik işleyişin önemli unsuru olan faizin anlam ve önemi, faiz ile ilgili işlemler, risk ve getiri ile ilgili açıklamalar, finansal varlıklar ve değerlemesi, hisse senedi analizleri ve finansal türevler ve işleyiş süreçleri de kitapta yer alan konular arasındadır. Bunun yanında kitapta bankacılık, özellikle merkez bankacılığı önemli yer tutmaktadır. Ayrıca Türkiye´de güncel bankacılık konuları, büyüklükler ve sorunları da ele alınan konular arasındadır. (Önsöz´den)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963