scorecardresearch.com Dış Ticaret ve Finansmanı (Yeni Mevzuat) ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dış Ticaret ve Finansmanı (Yeni Mevzuat)

Dış Ticaret ve Finansmanı (Yeni Mevzuat)

Yazar : Ferudun Kaya

Sayfa Sayısı : 414

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Muhasebe - Finans

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

NOT: Kitabın Power Point sunumları vardır, yayınevinden temin edebilirler.Bu çalışma; İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, Uygulamalı Bilimler Yüksekokulları, Meslek Yüksekokulları müfredatlarına (MEB – YÖK Müfredatına) uyumlu ders kitabı, İhracat ve ithalat işlemleri ile ilişkili kurum ve kuruluşlar için ise kaynak kitap olarak hazırlanmıştır. 1.BÖLÜM: DIŞ TİCARET İŞLEMLERİ 1. KONU: Dış Ticaretin Önemi Ve Gelişim Süreci, 2. KONU: İhracat İşlemleri, 3. KONU: İthalat İşlemleri, 4. KONU: Kambiyo Mevzuatı, 5. KONU: Dış Ticarette Kullanılan Ödeme Şekilleri, 6. KONU: Dış Ticaret İşlemlerinde Sözleşmenin Önemi, 7. KONU: Uluslararası Teslim Şekilleri Ve Kurallar, 8. KONU: Gümrük Rejimleri, 9. KONU: Dış Ticaret İşlemlerini Destekleyen Kamu Kuruluşları, 10. KONU: Dış Ticarette Devlet Yardımları Mevzuatı, 11.KONU: Serbest Bölgeler ve Sınır Ticaret Merkezleri, 12. KONU: Dış Ticaret İşlemlerinde Vergi Uygulamaları, 2. BÖLÜM: DIŞ TİCARET FİNANSMANI Türk Eximbank Kredileri, Ticari Bankalardan Sağlanan İhracat Kredileri, Prefinansman Kredileri, Karşı Ticaret / (Counter-Trade), Teminat Mektupları, Yurtdışı İhracat Kredi Kurumlarından Sağlanan Krediler - (ECA), Finansal Kiralama (Leasing) Faktöring, Forfaiting, IBAN (International Bank Account Number) 3. BÖLÜM: TÜREV ÜRÜNLER VE İŞLEYİŞİ 1. Konu: Türev Ürünler Ve İşleyişi 2. Konu: Vadeli İşlem ve Opsiyon Borsası - VOB

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963