scorecardresearch.com Dış Ticaret Mevzuatı ve Muhasebe Uygulamaları ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Dış Ticaret Mevzuatı ve Muhasebe Uygulamaları

Dış Ticaret Mevzuatı ve Muhasebe Uygulamaları

Yazar : Prof. Dr. Atila Bağrıaçık

Sayfa Sayısı : 200

Yayınevi : YAKLAŞIM YAYINCILIK

Tür : Muhasebe - Finans

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Günümüzde artık bilgi çağında ve globalleşmiş bir dünyada yaşıyoruz. Globalleşmeyle birlikte değil yurdumuzda, uluslar arası camiada mesafeler iyiden iyiye kı-salmıştır. Internet ortamında her türlü bilgiye anında ulaşma olanakları ile de dünyanın her bir noktası ile iletişim kurmak bilgi ve teknoloji alışverişinde bulunmak anlık hale gelmiştir.
Bu avantajlar, aynı zamanda dünya ölçeğinde tam rekabet ortamında iş yapma zorunluluğu gibi dezavantajı da beraberinde getirmiştir. O kadar ki, örneğin; Vaktiyle uzaklıktan bahsedilince Çin örneği verilirken, bu gün itibariyle ülkemizi Çin malları istila etmiş ve adeta Çin'' in ekonomik açıdan bizleri bu kadar yakından rahatsız etmesinden şikâyetçi olmaktayız.
Bu örnek de gösteriyor ki, firmalar artık tam rekabet ortamında yurt içindeki rakipleriyle mücadele etmekle kalmayıp, uluslar arası firmalarla da rekabet etmek durumundadır.
Bu durum da, hem uluslar arası ilişkiler ve hem de uluslar arası ticarette ihtisaslaşmayı gerekli kılmaktadır.
Dolayısıyla, mal ve hizmet pazarlaması konusunda yurt içi mevzuatın gereklerini yerine getirmenin yanında, uluslar arası yani dış ticaretle ilgili mevzuatın takibi de şirketlerimiz açısından bir zorunluluk haline gelmiştir.
İşte bu zorunluluktan dolayı Dış Ticaret yapan firmalarımızın faydalanması için kitabımızda; Dış Ticaret Mevzuatına yer verilerek Dış Ticarette kullanılan belgeler ve kullanma şekilleri; Dış Ticarette teslim ve ödeme şekilleri ile diğer dış ticaret işlemleri İle ilgili yararlı bilgiler ilgililerin kullanımına sunulmuştur.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963