scorecardresearch.com Çalışma Yaşamında Bireysel Gelişim Turizm İşletmelerinden Örnek ve Uygulamalar ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çalışma Yaşamında Bireysel Gelişim Turizm İşletmelerinden Örnek ve Uygulamalar

Çalışma Yaşamında Bireysel Gelişim Turizm İşletmelerinden Örnek ve Uygulamalar

Yazar : Ömür N. Timurcanday Özmen

Sayfa Sayısı : 451

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Muhasebe - Finans

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Turizm sektörü zaman zaman yaşanan krizlerden ve ekonomik dalgalanmalardan etkilense de her geçen gün büyüyen az sayıdaki sektörlerden biri olmaya devam etmektedir. Bu büyüme, sektördeki işletme sayısının artmasını sağlamış ve dolayısı ile rekabeti de beraberinde getirmiştir. Bununla birlikte günümüzde rekabet sadece işletmeler arasında değil, hemen her alanda yaşanmaktadır. Özellikle üniversite düzeyinde eğitim veren kurumların sayısının artması ile yeni ve eğitimli işgücü çalışma yaşamına girmiş; bunun sonucunda ortaya çıkan rekabet, çalışanların ve özellikle de işletme yöneticilerinin kendilerini geliştirmelerini ve yenilemelerini zorunlu hale getirmiştir.Bu düşünce ışığında kitabı başta turizm alanında eğitim gören, turizm sektöründe çalışan ve gelecekte bu sektörde kariyer yapmak ve yönetici olmak isteyen turizmciler olmak üzere hem öğrencilerin hem de turizm profesyonellerinin bireysel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hazırladık. Dolayısı ile kitabın klasik ders kitabı şeklinde olmamasına özellikle önem gösterdik. Bu noktadan hareketle kitabın her bölümü, örgütsel ve yönetsel anlamda bireysel gelişimi kapsayacak konuları içermektedir. Ancak bu bölümlerin bireysel gelişim kapsamındaki tüm konuları kapsadığını iddia edemeyiz. Bu kapsamda değerlendirilebilecek başka konular da kitap bölümleri arasında düşünülebileceğini özellikle belirtmemiz gerekiyor. Kitapta sırasıyla; Bireysel Gelişimde Vizyon, Bireysel Etik Gelişimi ve Turizm Sektöründe Etik Kodların Geliştirilmesi, Bireysel Gelişimde Duygusal ve Sosyal Zeka, Bireysel Gelişimde NLP, Örgütsel Bakış Açısı İle Tutum, Yaratıcılık ve Çalışanların Yaratıcılıklarının Yönetimi, Motivasyon ve İşgörenler Açısından Önemi, Çalışanlar Açısından İş Doyumu ve Turizm İşletmeleri İçin Önemi, Bireylerin Karşılaşabilecekleri Stres Faktörleri ve Stresle Mücadele Yöntemleri, Çalışma Yaşamında Duygusal Zorbalık ve Sonuçları, Tükenmişlik ve Bireyin Tükenmişlikle Mücadele Yolları, Bireysel Gelişimde Etkin İletişim, Bireysel Çatışma, Bireysel İmaj Yönetimi, Zamanın Etkin Kullanımı ve Yönetimi, Bireysel Değişim, Bireysel Gelişimde Öğrenme ve Yaşam Boyu Öğrenme, Bireyin Gelişiminde Eğitimin Rolü ve Turizm Eğitimi, Bireysel Kariyerin Planlanması, Bireysel Gelişimde Örgütsel Destek, Turizm İşletmelerinde Bireysel Gelişim Engelleri ve Güncel Sorunlar başlığı ile ele alınan bölümler yer almaktadır. Bu bölümlerin her biri ayrı konular olsa da birbirleri ve kitabın bütünü ile olan ilişkilerini göz önüne alarak sıraladık. Bölümleri kaleme alan yazarlar ise Türkiye’de değişik üniversitelerde görev yapmakta olan değerli bilim insanlarıdır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963