scorecardresearch.com AR-GE Teşvikleri ve Tüm Muhasebe - Finans Kitapları Radikal Kitap'ta!
AR-GE Teşvikleri

AR-GE Teşvikleri

Yazar : Yrd. Doç. Muhammet Bezirci

Sayfa Sayısı : 155

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Muhasebe - Finans

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


1. Bölüm: Ar-Ge Faaliyetleri ve Temel Kavramlar * Genel Olarak * Araştırma * Geliştirme * Yenilik * Teknoloji * Patent 2. Bölüm: Türkiye''de Ar-Ge Teşvik Sistemi * Türkşyede Ar-Ge Faaliyetleri * Ar-Ge İle İlgili Yasal Düzenlemeler * Vergi Kanunları Açısından Ar-Ge * Türkiye Muhasebe Standartları (TMS-38) Açısından Ar- Ge Teşvikleri * Ar- Ge Merkez ve Proje Birimleri * Türkiye''de Ar-ge 3. Bölüm: AR-GE Faaliyetlerine İlişkin Harcamaların İndirimi ve Muhasebeleştirilmesi * Ar- Ge Faaliyetlerine İlişkin Harcamaların İndrimi ve Muhasebeleştirilmesi * Ar-Ge Harcamalarının Aktifleştirilmesi * Ar-Ge Harcamalarının Aktifleştirilmesi * Ar-Ge Harcamalarının Gider Olarak Muhasebeleştirilmesi * Uygulama Örnekleri 4. Bölüm: AR-Ge Teşviklerinin Denetim Süreci * Genel Açıklamalar * Ar-Ge Merkezleri ve Projelerinin Denetim Süreci * Yeminli Mali Müşavirlik Ar-Ge Proje Değerlendirme ve Denetim Süreci * Yeminli Mali Müşavirlik Ar-Ge Harcamaları Tasdik Raporu Süreci * Ar-Ge YMM Denetim ve Tasdik Rapor Örneği

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963