scorecardresearch.com Yalan Söylemek Mümkün ( Mü ) ve Tüm Mizah / Karikatür Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yalan Söylemek Mümkün ( Mü )

Yalan Söylemek Mümkün ( Mü )

Yazar : Aylin Yelkenli

Sayfa Sayısı : 208

Yayınevi : YAKAMOZ YAYINLARI

Tür : Mizah / Karikatür

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bi dakka!.. Merak ettiniz ve bu kitabı elinize aldınız. Neden peki? Etrafınızda size yalan söyleyen insanlar çok da, onları anlamak mı istiyorsunuz. Ya da için için bildiğiniz ve kimselere itiraf edemediğiniz bir yalancısınız da, yalan söylememek mümkün (mü) bunu mu, öğrenmek istiyorsunuz... Bir ihtimal, bir tartışmada yalan söylememenin mümkün olduğunu savundunuz ve birden ''Hıh, işte savımı destekleyecek bir kitap" dediniz... Üzgünüz, bu kitap ihtiyacınıza cevap veremeyecek. Kitabı aldığınız yere geri koymalısınız... Hayırrrr! Koymayın, yalan söyledim bu kitabı mutlaka almalısınız, üstelik sebebiniz ne olursa olsun... Çünkü bu kitap, yalanla ilgili aklınıza gelen veya gelmeyen her konuda sizi değişik duygulara sürükleyecek. Gülecek, ciddileşecek, itiraz edecek, kabul edecek, yani yalanla olduğu haliyle yüzleşeceksiniz... Bana inanmıyorsanız kitabı okuyabilirsiniz... Ve işte kitapta yer alan konulardan bir kaçı; - En çok kimler yalan söylüyor - En çok söylenen yalanlar - En Erkekçe Yalanlar - Kadınların erkeklere en çok söylediği 10 yalan - Çocuk Yalanları - Mesleki Yalanlar - Tarihin Yalanları - Bilim Yalan Söylerse - Yalancıyı Faka Bastırın - Profesyonel Yalan Söyleyebilmenin 10 Yolu vs. vs. vs.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963