scorecardresearch.com Türk Müsün Canım ve Tüm Mizah / Karikatür Kitapları Radikal Kitap'ta!
Türk Müsün Canım

Türk Müsün Canım

Yazar : Barbaros Uzunöner

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Mizah / Karikatür

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.SİZİ ÇOK GÜLDÜRECEK GÜLDÜRÜRKEN DÜŞÜNDÜRECEK TÜRKLERE HAS İLGİNÇ OLAYLARI BU KİTAPDA BULACAKSINIZFelsefenin mizahı, mizahın felsefesi olur mu? Ya da bu kitabı ilgilendiren asıl soruya gelmeli hemen: Mizahın içinde felsefe olur mu? Barbaros''un bu kitabı, dozu titizlikle ayarlanmış kısa anlatılardan oluşuyor… Biçimsel olarak kısa, içerik olarak derin mizah denemeleri… Barbaros''un bu “derin” mizah anlayışı ve yüreğimizi serinleten “kısa” seslenişleri, gözlerimizde dolu dolu beliren bir gülümseyiş doğuruyor. Güçlü bir gözlem gücüyle, eline kalemi almaktan çekinmeyen, daha doğrusu elindeki kalemle düşündüğünü yazmaktan çekinmeyen genç bir arkadaşımın, “İyi ki yazmış” dedirten kitabıdır bu.


Ne kadar sevsek de kimi zaman küfrede küfrede ilerlediğimiz şu hayatta ne hallere girip çıkıyoruz, bir okuyun derim… Bir okuyun da dünyanın en zor işini ne kadar kolaylıkla yaptığımızı görün.

Ali Poyrazoğlu


Barbaros Uzunöner; bu kitabında adeta ''kağıt üstü stand-up'' yapıyor. Zihniyetimizi, gündelik yaşantımızı ele veren saptamalarda bulunuyor ve bunu güldürerek gözümüzün içine sokuyor. Barbaros kağıt üstünde de sahnedeki gibi rahat ve komik. Ayrıca bu kitabın sizin için gülmek dışında bir getirisi de şu olabilir: Kitaptan minik parçalar ezberleyip dost, hemşeri, iş ve manita ortamında ''bin hayli'' sükse yapabilirsiniz. Fakat randıman aldıktan sonra Barbaros''un ismini de zikrederek tabii. Eline sağlık Barbaros, sana da bravo Uzunöner.

Metin Üstündağ

“Gençler bilebilse, yaşlılar yapabilse” sözü, acı bir gerçeğin dile getirilmesidir. Olgunluğun sağladığı akıl ile gençlik gücü bir arada bulunmaz pek. Bereket versin istisnalar var. Delikanlı mizahçı Barbaros onlardan biri. Keskin gözlemciliği sayesinde genç yaşta edindiği birikimi kullanarak hepimizle dalga geçiyor. İrili ufaklı konularda akıl yoluna çağırıyor toplumumuzu. Sevimli bir yaklaşımla… Aşağılayarak, kızdırarak değil… Gülümseyerek ve gülümseterek…

Refik Erduran

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963