scorecardresearch.com Süper Magazin Kahramanları ve Tüm Mizah / Karikatür Kitapları Radikal Kitap'ta!
Süper Magazin Kahramanları

Süper Magazin Kahramanları

Yazar : Vacip Örgen

Sayfa Sayısı : 128

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Mizah / Karikatür

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Onları hiç böyle görmediniz!
Sinema, çizgi film ve masal dünyasının süper kahramanları eğer günümüz koşullarında gerçekten yaşasalardı, magazin dünyasında ve Türkiye şartlarında başlarına neler gelirdi? Çılgınlık noktasına ulaşan magazin furyasında ne gibi flaş haberlere konu olurlardı? En garip olayların ülkesi Türkiye''de süper kahraman olmanın bedeli ne olurdu? Bütün bunların cevaplarını bulacağınız bu kitabı okurken şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz…
* Robin Hood, zenginlerden aldığı paraları fakirlere vermek yerine Laila''da, hangi ünlü mankenlerle yedi?
* Müzmin bekarlıktan sıkılan Şirin Baba''nın en sonunda bekarlığın canına tak ettiği ve özel bir kanalda yayınlanan ''İzdivaç'' programına katılarak, programın sunucusundan, kendisine helal süt emmiş, emekliliğinde kendisine yol arkadaşı, kader arkadaşı olabilecek bir kısmet bulmasını istediği haberi şirinler ülkesinde hayretle karşılandı.
* Fareli köyün kavalcısının, kavalı bırakarak ney çalmaya başladığı ve ünlü ney sanatçısı Mercan Dede''den özel dersler aldığı, bu sayede ney sanatçısı olduğu haberi, müzik dünyasında derin yankı uyandırdı.
* Kayıp Balık Nemo''nun cesedi geçtiğimiz günlerde Haliç''te kıyıya vurmuş olarak balıkçılar tarafından bulundu. Yetkililer yaptıkları incelemelerde uzun süredir kayıp olan Nemo''nun, yüze yüze Haliç''e kadar geldiğini fakat denizin aşırı pis olmasından dolayı daha fazla dayanamayarak, pislikten öldüğünü bildirdi.
* Polyanna''nın iyimser olmaya çalışmaktan kurdeşen döktüğü ve yüzünün sivilce içinde kaldığı kameralarımızdan kaçmadı.
* Ünlülerin estetikçisinden gündeme bomba gibi düşecek açıklamalar… Çocukların severek izlediği Şirinlerin hepsinin birer estetik mucizesi oldukları ve bu şirinliklerine kavuşmak için defalarca bıçak altına yattıkları açıklandı.
* Ortalarda gözükmeyen ünlü sihirbaz Mandrake ve yardımcısı Abdullah''ın, gizlice Hollanda''ya giderek eşcinsel evlilik yaptıkları belirlendi.
* Susam Sokağı''nın sempatik yüzü Tahsin Amca, sübyancılıkla suçlandığı davada Michael Jackson''la on beş yıl aynı evde kalmaya mahkum edildi…
* Robin Hood ve Tarzan iki gece önce el ele gay bardan çıkarken görüntülendi. Muhabirimizin sorularını "Aaaaaa" diye yanıtlayan Tarzan, sarmaşıklara tutunarak gözden kayboldu.
* Sevimli şempanze Çarli sürekli olarak fıstık ve kuru yemiş yemekten alkolik oldu.
* Sevgilisi Cem Yılmaz''dan ayrılan Cansu Dere, bu kez de yedi cücelerin Neşeli''siyle kameralara yakalandı. Basında reklam aşkı olarak nitelendirilse de
Cansu Dere''nin komik ve kısalardan hoşlandığı tezi bir kez daha onaylanmış oldu.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963