scorecardresearch.com Son Sözler ve Tüm Mizah / Karikatür Kitapları Radikal Kitap'ta!
Son Sözler

Son Sözler

Yazar : Tanzer Yılmaz

Sayfa Sayısı : 156

Yayınevi : YAKAMOZ YAYINLARI

Tür : Mizah / Karikatür

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


“Kavga etmek”, “Dayak atmak”, “Şiddete başvurmak” konularında saygın uzmanlar tarafından kaleme alınmış ciddi makaleler, ciltler dolusu bilimsel kitaplar bulunmaktadır.
Pedagog Tanzer Yılmaz, dayak atanın da dayak yiyenin de suratlarına bu kez biraz da matrak bir ayna tutmak istedi. Belki okurken bizi kıkırdatacak yansımalarımızda kendimizi ve zaman zaman düşülen traji-komik durumları daha kolay kavrar ve bir ihtimal “Ne yapıyoruz biz?” diye düşünürüz dileğiyle!

Baba; doğum günü armağanı olarak bana
bu model cep telefonunu alacağına dayak at, daha iyi!..
***
Sıkılmış limona döndün, hâlâ zeytinyağı gibi su üstüne çıkmaya çalışıyorsun. Azmine hayranım oğlum.
***
Şu an arka sıramızda abim oturuyor olsa var ya…!?
***
Hala, bıyıkların uzamış.
***
Sinirime dokunduğunuz takdirde ısıracağım konusunda sizi uyarmıştım! (Dişçi koltuğundaki fobik hasta.)


Yüzme bilmediğimi bile bile beni sandaldan
denize atmanın gerekçesini açıklamanı hâlâ bekliyorum!!!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963