scorecardresearch.com Mizah Seti (4 Kitap) ve Tüm Mizah / Karikatür Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mizah Seti (4 Kitap)

Mizah Seti (4 Kitap)

Yayınevi : MARTI YAYINLARI

Tür : Mizah / Karikatür

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.GÜLDÜREN KARADENİZ FIKRALARI


GÜLDÜREN NASRETTİN HOCA FIKRALARI


GÜLDÜREN ÖĞRENCİ FIKRALARI


GÜLDÜREN SEÇME FIKRALARI
GÜLDÜREN KARADENİZ FIKRALARI


KALECİ
Of sporun kalecisi Temel bir gün yanan bir evin önünden geçerken, en üst katta bir kadın ve kucağında çocuğu varmış. Temel kadına çocuğu at ben kaleciyim demiş. Kadın çocuğu atmış. Temel çocuğu tutmuş sonrada çocuğu top gibi degaj yapmış.


GÜLDÜREN NASRETTİN HOCA FIKRALARI


ALLAH VERSİN
Oldukça sıcak bir gün damda kiremit aktaran Hoca’yı aşağıdan biri:
“Hoca aşağıya gelir misin,” diye telaşla çağırmış.
Hoca’da bir şey var diye kan ter içinde aşağı inmiş.
“Ne oldu?”
“Allah rızası için bir sadaka...”
Kan ter içindeki Hoca kendisini sadaka istemek için aşağı indiren adama oldukça sinirlenmiş ama bunu belli etmeden:
“Yukarı gel bakalım,” diyerek adamı dama çıkarmış.
Sonrada:
“Allah versin!” demiş.


GÜLDÜREN ÖĞRENCİ FIKRALARI


HANGİ KASLAR?
Yaşlı bir öğretmen, fen bilgisi dersinde kasları anlatıyordu.
Bir ara öğrencilerden birine şu soruyu sordu:
“Şimdi ben boks yapsam hangi kaslar çalışır?”
Çocuk sakin, sakin cevap verdi:
“İzleyenlerin gülme kasları öğretmenim!..”


GÜLDÜREN SEÇME FIKRALAR


ANNENE GİT!
O gün çok neşeli olan kadın kocasına: “Hadi sevgilim bu gün felekten bir gün çalalım,” der. Adam hemen cevap verir: “Çok doğru! Öyleyse sen annene git bende meyhaneye!”

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963