scorecardresearch.com Laz Kapital 2 ve Tüm Mizah / Karikatür Kitapları Radikal Kitap'ta!
Laz Kapital 2

Laz Kapital 2

Yazar : Yılmaz Okumuş

Sayfa Sayısı : 136

Yayınevi : O2 YAYINLARI

Tür : Mizah / Karikatür

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bu maçi alacağuk, başka yoli yok

Şimdi kapitalist salincaği Friedman sallayacak. Sora tekrar Keynes...

Bi Fener'un, bi Cimbom'un şampiyon olmasi üzerine kuruli ligumuze benzeyi.

Emperyalistler bu Fredman - Keynes menüsü Türk halkina zorlan yedurmak içun önce uşaklarina (pakunuz: bizum çocuklar becerdi) derbe yapturdi, sonra da aşçi Turgut'i yolladilar.

Diş borçlari öde da nasil ödersan öde. Artuk 80 yilluk varluklaruni mi satarsun, minare gölgesi mi ihraç edersun, yoksa vatandaşun altun dişini mi sökersun... Ona karişmayiruk, dediler.

Turgut - Tansu (3 T Dönemi deyiruk) Keynes'lan, Friedman salincaği arasinda sallanup durduğumuz berbat bir dönemdur. Bunlar kendilerini başbakan zannederler ama, aslinda görevleri ya Keynes'un ya da Friedman'un deduklarini uygulamaktur.

Efendum, hau küçucuk uşaklarun, bebelerun oyincaklari vardır. Hani pilastikten kare, yildiz, elips, yuvarlak, şekiller vardur ve bunlari kaidenun üzerinde bulinan kare, yildiz, elips ve yuvarlaklarun içine sokmağa çalişurlar.

Küçucuk bebe işte, ne etsun, bazen bir kareyi yuvarlağun içine sokmağa çalişur. Girmedukçe da sinirlenur. Bebemuz deneye yanila doğriyi bulacak... Ama insan evladi hala ebesinun yuvarlağina kareyi sokmağa çalişan bu vicdansuz kapitalizumde niçun direteyi?

Ula girmeyi işte da... Kriz üstine kriz. Binmişlik bir kapitalist salincağa, bir Friedman sallayi, bir Keynes... Midemuz bulandi daaa!..

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963