scorecardresearch.com Cehennemi Yakan Çılgın Türk ve Tüm Mizah / Karikatür Kitapları Radikal Kitap'ta!
Cehennemi Yakan Çılgın Türk

Cehennemi Yakan Çılgın Türk

Yazar : Barbaros Uzunöner

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : NOKTA YAYINLARI

Tür : Mizah / Karikatür

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


ÇOK GÜLECEĞİNİZ, ELİNİZDEN BIRAKAMAYACAĞINIZ BİR KİTAP Bu kitapta, Barbaros birbirinden ilginç fıkralarla çıkıyor karşımıza; ama öyle birkaç tümcelik fıkralar değil bunlar: Kimi bir, kimi iki sayfa tutmakta. Hepsi de, dost söyleşilerinin akışı içinde anlatılmış izlenimini uyandıran, ustalıkla kurulmuş fıkralar. Kimileri gülümsetiyor, kimileri bayağı güldürüyor insanı… “Bu fıkralar da çok tuhaf; hiç yalan söylemiyorlar” diyorsunuz. TAHSİN YÜCEL (önsözden) Barbaros, Senden her gün yeni şeyler öğreniyorum. Sen, benim genç dostum ve en genç öğretmenim… Sarılıyorum sıkı sıkı ve öpüyorum… Bakıyorum sana, on beş-yirmi yıl sonraki filozof, şair, oyuncu, oyun yazarı Barbaros''u görüyorum orada. Yirmi yıl sonra? Olsun, ben şimdi görüyorum ya... YILDIZ KENTER İstanbul Oyuncak Müzesi’ne yabancı bir basın mensubu gelmişti. Tam dört saat boyunca, müzeyi gezerken bana sorular sordu. Büyülendiği gözlerinden okunuyordu, şaşkınlığını da şu sözleriyle gösterdi: “Size bir şey soracağım ama kızmayın. Sunay Bey, orijininiz gerçekten Türk mü?” Ona, “Öyle bir soru sordunuz ki, maalesef size kızamıyorum!” dedim. Bu kitapta, o yabancı gazetecinin -ne yazık ki- bu soruyu sormasının nedenleri var. Ve biz, o nedenleri kahkahayla okuyabildiğimiz için biziz. İyi ki varsın Barbaros! SUNAY AKIN Barbaros Uzunöner’in kitabını müsveddesi üzerinden okumaya başlarken ne yalan söyleyeyim sıkıcı bir işe giriştiğimi sanmıştım… Daha ilk yazıyı okurken yüzüme bir tebessüm yayıldı... Ve bu tebessüm son sayfaya kadar sürdü... Yaşadığımız alaturka hayat, bütün gerçekliği ve mizahıyla satırlara dökülmüş Barbaros''un kitabında... O aynada toplumu ve kendimizi görüyoruz... Kendimizi ve toplumu daha iyi tanıyoruz. Hem de hiç sıkılmadan ve başta söylediğim gibi dudaklarımızdan tebessüm hiç eksilmeden... Abartısız üslup, ince ve duygulu mizah kitabın değerini artırıyor... MELİH AŞIK

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963