scorecardresearch.com Çatlatan Diyaloglar - I ve Tüm Mizah / Karikatür Kitapları Radikal Kitap'ta!
Çatlatan Diyaloglar - I

Çatlatan Diyaloglar - I

Yazar : Mehtap Erel

Sayfa Sayısı : 160

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Mizah / Karikatür

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Elinizde tutmakta olduğunuz kitap, yazdığım yüzlerce farklı konudaki yazıdan, onlarca kısa öyküden ve yaptığım onlarca değişik röportajdan ayrı olarak sizler için tek tek seçerek hazırladığım keyifli diyaloglardan oluşuyor. Ben yazarken çok gülmüştüm, umarım sizler de okurken gülersiniz.

Mehtap Erel

“Mehtap, son derece sahici durumlar yaratıyor ve gerçekçi diyaloglar yazıyor. Sıradan hayatın içinden ince gözlemlerle damıtılmış kıvrak bir mizah yeteneği var. Kendisiyle alay edebilme yeteneği çok değerli. Bu nitelik onu korkusuz ve özgür hale getiriyor, vizyonunu genişletiyor, yazdıklarını da inandırıcı kılıyor.”

Nuri Bilge Ceylan
Sinema Yönetmeni

Mehtap Erel’in gündelik hayata ilişkin yazılarındaki rafine ve samimi ifadeler, ulusal ve global meselelerle ilgili büyük büyük laflar ederken gözden kaçan pek çok detayı da hatırlama, "Çatlatan Diyaloglar" başlığı altında toplanan yazılarındaki vodvil havasıysa okurken epey tebessüm etme fırsatı verdi hepimize.

Selçuk Tepeli
Newsweek Türkiye Genel Yayın Yönetmeni (Yeni Aktüel Genel Yayın Yönetmeni iken yazdığı yorumu)

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963