scorecardresearch.com Ben, Edebiyat, Karpuz Ve Kayınvalidem ve Tüm Mizah / Karikatür Kitapları Radikal Kitap'ta!
Ben, Edebiyat, Karpuz Ve Kayınvalidem

Ben, Edebiyat, Karpuz Ve Kayınvalidem

Yazar : Mehtap Erel

Sayfa Sayısı : 204

Yayınevi : NEDEN KİTAP

Tür : Mizah / Karikatür

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Etrafta olan biten acayipliklerin, beni delirmek yerine güldürmesiyle (bu da bir çeşit delilik belki de) diyalog yazmaya başladım. Eş, kayınvalide, evlat, arkadaş, iş, çocuğun okulu, anneniz, dişçiniz, araba servisi, eve gelen tadilatçı, her şey, herkes üstünüze üstünüze geliyorsa burada okuduklarınızdan hoşlanacaksınız diye umuyorum. Daha önce de dediğim gibi, ben yazarken çok gülmüştüm, umarım sizler de okurken gülersiniz.

Kitapta, aile içi tartışmalardan, iş yerindeki arkadaşlara, tamirciden satıcıya kadar insanların aralarındaki konuşmalar toplanmış. Hepsi hayatın içinde, belki hayal gücüyle yazılmış ama hepsi sahici. Üstelik komik. Çünkü günlük hayatımızda öyle diyaloglara giriyoruz ki, belki yaşarken sıkılıyoruz, kızıyoruz, hiddetleniyoruz. Oysa sonra düşününce bir de bakıyoruz ki aslında her şey çok komik.
Can Ataklı -VATAN

Mehtap Erel''in “Çatlatan Diyaloglar” isimli kitabı, koca bir yaz boyunca üzerine yenileri gele gele en altta kalmış. Belki zamanı şimdiymiş benim için; öksürükler, hapşırıklar içinde bir çırpıda okuyup öyle eğlendim ki. Bence Mehtap Erel mutlaka senaryo yazmalı. Şahane bir diyalogçu. Valla peşindeyim bundan böyle... Gülmek kadar şifa veren ne var?
İclal Aydın-VATAN

Mehtap Hanım kitabını bana getirdiğinde henüz düzeltisi yapılmamıştı ve manzara içler acısıydı. ''De'' ve ''da''lar yanlış kullanılmış ''ki'' ekleri hatalı, cümleler düşük. Zaten Mehtap Hanım''ın yazılarına edebiyatta yadırganan bir konuşma ağzı hâkim. Göz göre göre ikinci kitabını çıkaran Erel, hiçbir şey olmasa bile, Türkiye''de herkesin yazar olup kitap çıkarabileceği konusunda genç nesile umut olacaktır. Kendisini severim, diğer kitapları için şimdiden başarılar dilerim.
Kürşad Oğuz - Newsweek Türkiye

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963