scorecardresearch.com Bahaneler Kitabı ve Tüm Mizah / Karikatür Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bahaneler Kitabı

Bahaneler Kitabı

Tür : Mizah / Karikatür

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bahaneler Kliniği''nde biraz vakit geçirince herşeyin açıklamasını bulmayı öğreneceksiniz!
İçinizdeki gizli sanatçıya sarılın ve ihtiyacınız olan bahaneyi bulun.
Uyarı: Bu kitabı okumak sizi daha iyi biri yapmaz ama hayatınızı daha eğlenceli kılar.İtiraf etmeliyiz ki, bazı zamanlarda herkesin sağlam bahanelere ihtiyacı vardır. Ama baçzı bahaneler o kadar sık kullanmışlardır ki artık onları gerçek olsalar bile söyleyemeyiz. Elektrikler kesildiği için ödevimizi yapamadığımıza artık kimse inanmaz. Öldüre öldüre yakın akraba falan da kalmamıştır, o da geçersiz sayılır. Addie Johnson, başkaları tarafından gerekli gereksiz kullanılarak tükenen bahanelerimize yeni ve yaratıcı olanları ekliyor Bahaneler Kitabın’nda. Johnson’un da söylediği gibi yeni bahanelerde teknoloji fazlasıyla yardımcı olacaktır. Mail kutunuzun çökmesi bahanesi, cep telefonunuzun tetris oynarken takılması (itiraf edin rekoru kırabilmek daha önemli), faks sinyali alamamanız gibi bahaneleri bir gün içinde birkaç kere bile söyleyebilirsiniz. Bunları söylediğinizde karşı tarafın da aynı dertten mustarip olduğuna tanık olabilirsiniz. Kitaptaki bahaneler ve bunları inandırıcı kılmak için yapacaklarınız sayesinde çevrenizin sempatisini kazanıp, haklılığınızı pekiştirebiliyorsunuz. Eğlenceli bir kitap.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963