scorecardresearch.com Akıl Tamircisi ve Tüm Mizah / Karikatür Kitapları Radikal Kitap'ta!
Akıl Tamircisi

Akıl Tamircisi

Yazar : Veysel Boğatepe

Sayfa Sayısı : 92

Yayınevi : KORA YAYIN

Tür : Mizah / Karikatür

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Veysel Boğatepe ilk mizah denemesi Akıl TamirrisTyle günümüz toplumu üzerinde yaratılan derin psikolojik arızalara hoşgörüsüzlüğe sevgisizliğe cehalet ve kör böbürlenmelere daha ötesinde afazik lisan bozukluğuna göndermelerde bulunuyor. Bu kitapta tek cümlede iki slogan üreterek farklı bir mizah anlayışıyla bildiğimiz atasözlerine ve deyimlere de nanik yapıyor. Duyguları sentetikleşerek biyonik bir figüre dönüşen toplumun neden mutsuz umutsuz anlaşılmaz küfürbaz bir hale geldiği sorusuna ise yarattığı Filozof Fahri karakteriyle yanıt veriyor.
İnsanın kimliğini diliyle oluşturabileceğinin altını kalın çizgilerle çizerken iletişimin önemine vurgu yapıyor ve kendi yaşamımızı nasıl anlamsızlaştırdığımızı sözcük kelime ve cümle avcılığı yaparak önümüze koyuyor. Bunu yaparken inceden alaylı bir tavır alıyor sivri dilini ve ironik üslubunu kullanarak okuru adeta silkeliyor ve kendi olmaya özüne dönmeye davet ediyor.
Bu kitap sadece gülümsetecek ve bilhassa düşündürecektir. Okumadan veya okuduktan sonra atmayı düşünüyorsanız bir kez daha düşünün. Çünkü başka amaçlarınız için değerlendirebilir bilimi bile şaşkına çevirecek ve sadece bize özgü buluşlarınız için kullanabilirsiniz. Okuduğunuzda ağız dolusu kahkahalar atmayacağınızı ve böylece yüzünüzün kırışmayacağını yazar garanti eder.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

 • 'Devlete Çarpan Kamyon (3. Hamur)'

  Tür : Mizah / Karikatür


  İçindekileri okuduktan sonra, arka kapağa bir şey yazamadık. Her şey kitabın içinde yazılmış. Biz yayınevi olarak bir ilan...
  Devamı...
 • 'Güldüren Düşünceler'

  Tür : Mizah / Karikatür


  Aşkla dostluk yolda karşılaşmışlar. Aşk gururla sormuş: - Ben, senden daha cana yakınım. Sen niçin varsın ki bu...
  Devamı...
 • 'Espri Dükkanı'

  Tür : Mizah / Karikatür


  Kadın, kocasına:- Bey, demiş. Gramı 5000 lira olmadan sürmeden al da süreyim.Bey, acı acı gülümsemiş:- Olur hanım,...
  Devamı...
 • 'Okul Mazeretleri'

  Yazar : Çiğdem Keskinbıçak

  Tür : Mizah / Karikatür


  Okul Mazeretleri Çiğdem Keskinbıçak Bu kitabı okumadan sakın okula geç kalmayın. Bunu size bir öğretmen söylüyor....
  Devamı...
 • 'Gülmek Serbest Dostlar'

  Yazar : Halit Kıvanç

  Tür : Mizah / Karikatür


  Gülmek Serbest Dostlar Halit Kıvanç Bunca yıldır bizi yazılarıyla, fıkralarıyla hem güldüren hem de düşündüren Halit...
  Devamı...
 • 'Komikaze 17 - Şişko'

  Yazar : Erdil Yaşaroğlu

  Tür : Mizah / Karikatür


  Komikaze 17 - Şişko Erdil Yaşaroğlu Komikaze serisi tüm neşesiyle devam ediyor......
  Devamı...
 • 'Latif Latifeler'

  Yazar : Muhsin Yolcu

  Tür : Mizah / Karikatür


  Nüktede, mizahta esas unsur letafettir, tatlılıktır. "Latife, latif gerektir." Sözü mizah edebiyatımızın serlevhası olagelmiştir....
  Devamı...
 • 'Karakutu'

  Yazar : Ohannes Şaşkal

  Tür : Mizah / Karikatür


  Rastlantısal olarak karşımıza çıkan ve geçmişinden sıyrılmış duran bu taşta, unutulmaya ayak direyen gizemli bir iz vardı....
  Devamı...

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

 • 1960
 • 1961
 • 1962
 • 1963