scorecardresearch.com 2011’in Bobiler Tarihi ve Tüm Mizah / Karikatür Kitapları Radikal Kitap'ta!
2011’in Bobiler Tarihi

2011’in Bobiler Tarihi

Yazar : .

Sayfa Sayısı : 280

Yayınevi : OKUYAN US YAYINLARI

Tür : Mizah / Karikatür

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Her kitabıyla çok satanlar listesinde yer alan Dizüstü Edebiyat serimizin son kitabı internet aleminin en popüler sitelerinden biri olan Bobiler.örg’e ait.
Türk internet dünyasının en yaratıcı, en eğlenceli, en “saatlerce bakılan” sitesi bobiler.örg, 2011 yılının en absürd olaylarını bobilerin bakış açısıyla bu kitapta topladı. Ortaya müthiş bir koleksiyon çıktı. Bobiler, "2011’in Bobiler Tarihi" kitabında, yıllar sonra tarihin önemli olaylarını hatırlamak ve hafızalarını tazelemek isteyeceklerin kafasını karıştırmayı amaç edinmekte. Yıl sonuna yaklaştığımız şu günlerde, bu sıradışı 2011 toplamasından daha iyi bulunamaz.


“ Bu kitap, dünyanın en mükemmel web sitesi olduğu kendi aramızda yaptığımız bağımsız bir araştırmayla da tescillenen bobiler.örg’ün ilk kitabı. Bobiler.örg, on binlerce kullanıcının photoshop ile hazırladıkları görselleri paylaştıkları bir web sitesi. Nasıl tarih, yer altında yatıyor ve arkeolojik kazılarda çıkartılınca tarihe dönüşüyorsa, Bobiler de aynı şekilde, ama dijital ortamda, kendi tarihini yaratıyor, gömüyor, daha sonra çıkartıyor ve bu kitapta sergiliyor.”


"naylon şebeke.. bir tür online entity.. über-anomaly."
ekşi sözlük / groundctrl

"Google Maps yürüşüyle dünya''nın dikkatini çeken muhteşem oluşum." itüsözlük / idioglossia

"İnternet âleminin en yaratıcı sitelerinden.."
Radikal

"..yaratıcılığın ve becerinin tavan yaptığı web sitesi."
uludağsözlük / c2d
Son yıllarda büyük ulusal medya organları, sene sonlarında geride bıraktığımız yılı, bize bir kere daha anımsatmak için ‘neler oldu’ temalı almanaklara imza atıyorlar. Siyaset, ekonomi, spor, sanat, magazinin bir yılı derli toplu bir arada olunca kimi gözden kaçırdığımız haberleri bile görmek imkanı sunuyor bu yayınlar. Kimi haberleri ise yeniden okuyunca yaşadığımız memleketin haline gülsek mi ağlasak mı şaşırıyoruz ister istemez. Bu kez gülmek gerek, zira sözünü edeceğimiz almanak “Bobiler.örg” tarafından hazırlanmış. Birkaç yıl önce yine birkaç kişi tarafından ‘anonim’ olarak hayata geçirilen projeye dahil olmak için, tek bilmeniz gereken şey fotoşop. Sonrası yaratıcılığınıza kalmış. Herhangi bir haberi, olayı veya konuyla alakasız iki görseli ustalıkla bir araya getirdiğinizde bobiler.örg’e gönderin, onlar bütün Türkiye’ye dağıtsınlar. 2011’in Bobiler Tarihi isimli kitapta bobiler.örg’de yıl boyunca paylaşılan görsellerin en iyileri yer alıyor. Söze büyük kurumların almanakları ile başladık, bobiler’in almanağı onlardan hiç geri kalmıyor. Örneğin Nisan ayında yaşanan ÖSYM ve şifre skandalına dair görseller yahut başka politik taşlama görsellerine bakınca ağlanacak halimize güleceksiniz. Bobiler’in bu önemli ‘kültür hizmeti’nden sonra Zaytung ekibinden de benzeri bir hizmet bekliyoruz.

Çağlayan Çevik
Bir Paragraf

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963