scorecardresearch.com Frame Power Shop 2 ve Tüm Mimarlık Kitapları Radikal Kitap'ta!
Frame Power Shop 2

Frame Power Shop 2

Yayınevi : TASARIM YAYIN GRUBU

Tür : Mimarlık

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bugünün mağaza iç mek’anları çeşitli işevleri karşılamak zorunda. Sergilenen ürünler için çekici bir fon oluştururken bir mağaza iç mekanı aynı zamanda marka kimliğini temsil ediyp yansıtır –ayrıca pek çok durumda, bir showroom, etkinlik alanı ya da galeri olarak hizmet verir.

Powership 2: New Retail Design uluslararası tasraımcıların yarattığı yenilikçi mağaza mekânlarının küresel bir manzarasını sunuyor. BU 640 sayfalık yayın okuyucuları iki ciltte yer alan 200 benzersiz tasarıma sahip mağazayı ziyaret etme fırsatını sunuyor. Volume 1 – Fashion, tek marklı ve çok markalı giyim mağazlarını barındırıyor. Volume 2 – Anything (but fashion) aksesuarlar, ayakkabılar, gözlükler, kitaplar, gıda, arabalar ve çok daha fazlası için büyük mağazaların, butiklerin, mağaza içinde mağazların, showroomların ve  geçici mağazaların kapılarını aralıyor.

Bunların arasında Marcel Wanders, Wonderwal, concret Architectural assoicates, Karim Rashid, Matteo Thun & Partners ve Tokujin Yaoshioka gibi dünya çapında tasarımcılar yer alıyor. Yer verilen projeler zengin bir şekilde görsellerle süslenmiş, yerleşim planları, tasarımcı profilleri, proje bilgileri ve iç mekânların ayrıntılı açıklamalarıyla desteklenmiş. Yarının mağazacılık sektörünün karşılaşacağı zorluklara hitap eden sekiz makale geleceğin ilgi çekici bir manzarasını sunuyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963