scorecardresearch.com Frame Night Fever 2 ve Tüm Mimarlık Kitapları Radikal Kitap'ta!
Frame Night Fever 2

Frame Night Fever 2

Yayınevi : TASARIM YAYIN GRUBU

Tür : Mimarlık

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Güçlü marka konseptleri ve iyi öyküler genel halkı ağırlamak için tasarlanmış iç mekânların en az işlevsel özellikleri ve estetiği kadar önemli. Bir konaklama mekânı yaratmak müşterinin kimliği, amaçları ve ihtiyaçlarını iyi anlamanın yanı sıra dileklerini de anlamayı kapsar. Bu unsurları dengelemek ve yaratıcılık ve yenilikle karıştırmak kesin bir başarı reçetesi sunar.

İç mekân tasarımcısı ister vintage mobilyaları, ister duvar grafiklerini, ister ileri modelleme tekniklerini, isterse de sürdürülebilirliği ilgili ağırlama konseptinin temeline oturtmuş olsun bu kitap için seçilen 175 mekânın anlatacak bir hikâyesi var. Zariften çarpıcıya dek değişkenlik gösteriyorlar ve peri masalını andıran iç mekânlardan –Marcel Wanders’ın Mondrian Hotel’i, Neri & Hu’nun White Tabbit restoranı ve Make Crative’in Aviary barı- oturma odası ambiyansına –Logic:architecttura tarafından tasarlanan Home Delicate Restoran ve Line-Inc. Tarafından tasarlanan High tension Low-Bolt- sahip iç mekânları kapsıyor.
Night Fever 2 okuyuculara restoranlar (EAT) bar ve kulüpler (DRINK) ve oteller (SLEEP) içeren üçü bir arada bir eğlence keyfi deneyimini üç cilt halinde sunuyor. Birlikte toplamda 608 sayfalık tasarım içeren, göz atması kolay bir kutulu set oluşturuyorlar. Her projeye açıklayıcı metin, proje bilgileri, zemin planı, tasarım firmasının şirket profili ve bol fotoğraf eşlik ediyor. Mimarların, tasarımcıların ve mekânların adres ve iletişim bilgileri de yer alıyor.

Burada sunulan iç mekânlar tarz ve hikâye olarak çok farklı olsa da, yaratıcılarının yepyeni yaklaşımlarıyla kendilerini gösteriyorlar.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963