scorecardresearch.com Frame Grand Stand 2 ve Tüm Mimarlık Kitapları Radikal Kitap'ta!
Frame Grand Stand 2

Frame Grand Stand 2

Yayınevi : TASARIM YAYIN GRUBU

Tür : Mimarlık

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kesinlikle bir başarıya imza atmış olan Grand Stand’ın bir devamı olan Grand Stand II, dünyanın her yerinde keşfedilen yaklaşık 200 önemli marka ve ticaret fuarı sunumlarını kapsayan 568 sayfadan ve iki ciltten oluşmaktadır. Grand Stand ile birlikte bu yayın çağdaş stant tasarımı için belirleyici kaynak görevi görmektedir. Seçki sakin köşelerdeki stantlardan çok büyük mekânlara yayılanlara dek her biri geçen üç yıl içinde tasarlanıp inşa edilmiş stantları kapsıyor.

1. Cilt küçük ölçekli stantdlara odaklanıyor -500m2’den küçük olanlar- ve uzamsal kısıtlamaları aşan sıra dışı atmosferik tasarım çözümlerinin örneklerini sunuyor.
2. Cilt büyük ölçekli stantlara odaklanıyor -500m2’den büyük- ve önemli uluslar arası markaların hizmetleri ve ürünlerini ön plana çıkarmak için hazırlanmış çarpıcı geçici yapıları kapsıyor.
Ticaret fuarı standı tasarımının önemi giderek artıyor. Tasarımcılar etkileyici sunumlar yaratarak kurumsal kimliğin şekillendirilmesinde önemli rol oynuyorlar. Bu kitapta sunulanlar çarpıcı başarıya sahip sonuçlardan oluşuyor. Projelere etkileyici görseller, ayrıntılı açıklamalar, şirket profilleri, ve adları, konumları, malzemeleri ve diğer ayrıntıları içeren bilgi yığınları eşlik ediyor.

Stantlar temalarına göre ayrılmıştır: iç mekân ve mimari ürünler, otomotiv, elektronik, hizmet sektörü, gıda, moda, güzellik ve perakende.
Grand Stand II her tasarımcının, inşaatçının, marka müdürünün ya da ticaret fuarı stantları dediğimiz faklı çevrelere ilgi duyan bireylerin kütüphanesinde kalıcı bir yeri hak ediyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963