scorecardresearch.com Braun - 1000 X Architecture Americas ve Tüm Mimarlık Kitapları Radikal Kitap'ta!
Braun - 1000 X Architecture  Americas

Braun - 1000 X Architecture Americas

Yayınevi : TASARIM YAYIN GRUBU

Tür : Mimarlık

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

1000 X Serisinin ilgi görmesinin ardından BRAUN YAYINEVİ; Serinin 3. kitabında Amerika Kıtası mimarlarını ve mimarlığını kitabın sayfalarına taşıyor. Kitap, Amerika Kıtası mimarlığını Kuzey, Orta ve Güney olmak üzere 3 bölümde okuyucuya sunuyor. Kitapta ev ve villalardan apartmanlara, Eğitim ve kültür yapılarından Sağlık yapılarına, spor kompleksleri ve eğlence merkezlerinden iş merkezleri ve alış veriş merkezlerine, otel ve tatil köylerinden ofis binalarına kadar en geniş alanda sıra dışı ve çarpıcı projelere yer veriliyor. Kitap, tasarımları ile çığır açan tanınmış mimarların yanı sıra yaptıkları sıra dışı tasarımlarla gelecek vadeden genç mimarların projelerine de yer vermeyi ihmal etmiyor. 1000 X ARCHITECTURE OF THE AMERICAS Kitabı; 1024 sayfasında 1000 mimara ait 1000 adet seçilmiş projesini 5000 adet çarpıcı cephe fotoğrafları, mimari planları, detayları, iç dizaynları, peyzaj ve çevre düzenlemeleri ile profesyonellerin olduğu kadar meraklıların da ilham alabilecekleri ve her zaman ellerinde bulunduracakları tarzda bir AMERİKA MİMARLIK KOLLEKSİYONU şeklinde hazırlanarak okuyucuya sunuluyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963