scorecardresearch.com 1000 X European Hotels ve Tüm Mimarlık Kitapları Radikal Kitap'ta!
1000 X European Hotels

1000 X European Hotels

Yazar : MICHELLE GALINDO

Yayınevi : BRAUN PUBLICATIONS

Tür : Mimarlık

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Büyük yankı uyandıran 1000 X Avrupa Mimari Koleksiyonu serisinin ikinci kitabı, aralarında Türkiye?nin de bulunduğu Avrupa ülkelerinden özgün mimari ve iç mimari tasarımı, yenilikçi konseptleri ve sundukları hizmetlerin kalitesi ve çeşitliliği gibi kriterlerle diğerlerinden ayrılan 1000 otele sayfalarında yer veriyor. Artık oteller, seyahat eden müşterilerin değişen ve artan talepleri karşısında konseptlerini farklılaştırarak konaklama hizmeti vermenin çok ötesine yönelmek zorunda kalmışlardır Oteller mimari geçmişi ve geleceği yansıttıkları kadar bulundukları ülkelerin özgün mantalitesi ve ayırt edici misafirperverlik kültürünü de sergilerler. Seçilen oteller arasında görkemli tarihleriyle ünlü efsanevi otellerin yanı sıra mükemmel tasarımlarıyla dikkat çeken modern yenilikçi otellere de yer veriliyor. Regent ve Kempinski gibi lider otel zincirlerinin yanı sıra küçük ve sıcak, sıra dışı otellerin de varlığı dikkatleri çekiyor. Uzun yıllar güncelliğini koruyacak bu vazgeçilmez kaynak kitabın sayfalarında iş otellerinden, ultra lüks otellere, country otellerinden, kent otellerine, Avrupa?nın en ünlü tatil sayfiyelerinin zengin programlı otellerinden, aile otellerine kadar farklı türdeki projeler kendilerine yer buluyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963