scorecardresearch.com Başlangıçtan İleri Düzeye Excel ve Makrolar ve Tüm Microsoft Office Kitapları Radikal Kitap'ta!
Başlangıçtan İleri Düzeye Excel ve Makrolar

Başlangıçtan İleri Düzeye Excel ve Makrolar

Yazar : Süleyman Uzunköprü

Sayfa Sayısı : 928

Yayınevi : BEŞİR YAYINEVİ

Tür : Microsoft Office

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Bu kitap, Excel Programına yeni başlayanlardan ileri dijzeye kadar her Excel kullanıcısına pratik çözümler sunmayı amaçlamaktadır. Excel Programı ve Hakrolan (Visual Basic Application) bir arada anlattığımız kitabımızda, herkese hitap edebilen sade bir dil kullanılmıştır. Excel Programı ile çalışırken karşılaşabileceğiniz sorunlara hem Excel ile hem de Excerde Makrolar ile çözümler sunulmuştur Visual Basic Application (Makro) kodları yazarken ihtiyaç hissedeceğiniz genel programcılık üilgüerinden bahsedilmiştir. Programcılığın bel kemiği olan döngüler, değişkenler ve koşul yapıları teorik olarak değil pratik olarak anlatılmıştır. Bu konuların pekişmesi sağlanarak, farklı örneklerde defalarca kullanılıp, satırlar halinde anlatılmış ve böylece Excel Programı ve programcılık bilgilerinin akılda kalıcıh olması sağlanmıştır. Exçel Menüleri sıra ile anlatılarak, soru ve cevaplarla pekiştirilmiştir. • Sorunlar önce Excel Programı ile sonra Excerde Visual Basic Application (Makro) ile çözümlenmiş olup, makrolar satır satır açıklanmıştır. Kodların satırlar halinde açıklanmasının yeterli olmadığı durumlarda, genel açıklamalarda eklenmiştir. • Veritabanlarına erişim için kullanılan SOL deyimleri ve MS Ouery programı detaylıca anlatılmıştır. Veritabam olarak kullanılan Access Programı hakkında da bilgiler verilerek SOL deyimlerinin pekiştirilmesi sağlanmıştır. • Excel Programı ile Veritabanlarına erişebilmek için Activex Data Objectsden (ADO) faydalanılmış ve gerekli olan erişim teknikleri açıklanmıştır, • Visual Bâsic programı ile DLL oluşturmak hakkında bilgiler verilmiştir. Bir DLLin Excel Programında nasıl kullanılabileceği hakkında örnekler sunulmuştur. • Kitabımızın bazı sayfalarına, her an lazım olabilecek ipuçları yerleştirilerek içerik daha da zenginleştirilmiştir. 4 Web sayfalarından nasıl veri alınacağı açıklanmış, özellikle anlık döviz kurlarının Excel Programına aktarılmasından bahsedilmiştir. • Excel Programı ile Registry ayarları ve prog

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963