scorecardresearch.com Televizyon Ve Radyoda Türkiye Türkçesi ve Tüm Medya - İletişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Televizyon Ve Radyoda Türkiye Türkçesi

Televizyon Ve Radyoda Türkiye Türkçesi

Yazar : Doğan Yıldız

Sayfa Sayısı : 185

Yayınevi : TELEBASIN

Tür : Medya - İletişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İstanbul Fatih''te doğdu. Vefa Lisesi sonrası, İstanbul Basın-Yayın Yüksek Okulu Televizyon Bölümü''nü bitirdi. Gazeteciliğe, okulun birinci sınıfında, Türk Haberler Ajansı''nda başlayan Yıldız, bir yıl sonra, TRT Haber Merkezi İstanbul Müdürlüğü''ne, muhabir olarak geçti.

1972 yılında, TRT''nin açtığı spor spikerliği sınavını kazanan Doğan Yıldız, bu kurumda 23 yıl muhabir, spiker, program yapımcısı ve haber müdürü olarak görev yaptı. Birçok Olimpiyat, Dünya Şampiyonası ve Avrupa Şampiyonaları''nda, futbol ve yüzme anlatan Yıldız, daha sonra, gazetede genel yayın yönetmenliği, özel televizyonlarda spikerlik ve yayın danışmanlığı yaptı.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Spor Yazarları Derneği Yönetim Kurulları''nda görev alan Doğan Yıldız, Yılın Gazetecisi ve Yılın Spor Yazarı Yarışmaları yanı sıra, bir çok kuruluş ve gazetenin düzenlediği yarışmalarda da ödüllendirildi.

Doğan Yıldız''ın, "Hakem Sizsiniz" 1976; "Sporun Bir de Bu Yanı" 1977; üniversitelerde ders kitabı olarak okutulan, "Türk Spor Tarihi" 1979; spikerlik kurslarında okutulan "Spikerlik ve Futbol Anlatımı" 1986; "Çağlar Boyu Türklerde Spor" 2002; "Spikerlik ve Güzel Konuşma Sanatı" 2007 ile "Zeki, Çevik ve Ahlaklı bir Sporcu ; Atatürk ve Spor" 2008 adlı yedi kitabı bulunuyor.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963