scorecardresearch.com Mit'in Yalanları Mahkeme Kararlarıyla ve Tüm Medya - İletişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mit'in Yalanları Mahkeme Kararlarıyla

Mit'in Yalanları Mahkeme Kararlarıyla

Yayınevi : Kaynak Yayınları

Tür : Medya - İletişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Yayınevimizden daha önce Çiller''in ABD Vatandaşlığı, Özel Savaş ve Eşref Bitlis Suikastı adlı üç belgesel çalışması yayımlanan gazeteci Adnan Akfırat bu kitabında; her devletin olmazsa olmaz bir ulusal kurumu olan İstihbarat Teşkilatı''nın -bizdeki karşılığı MİT''in yöneticilerinin- CIA''yla ilişkileri sonucunda ulusal niteliğini yitirişini ve bu yolda ortaya koyduğu "yalan" eylemlerini belgeleriyle açıklıyor. MİT yöneticileri ile medya ilişkilerini mercek altına alıyor. Dört bölümden oluşan Mit''in Yalanları''na; Birinci Bölüm "Belgeli On Beş Yalan" başlığıyla sunuluyor. İkinci Bölüm''de İşçi Partisi''ni yıpratma ve Genel Başkanı Doğu Perinçek''e dönük MİT yöneticilerinin eylemlerini, yirmi iki belgeli bir dilekçe örneğiyle görüyoruz. "Kısa MİT Tarihi" başlıklı Üçüncü Bölüm''de, yakın tarihimizde üstü örtülen birçok gerçek, kanıtlarıyla gün ışığına çıkarılıyor. Son bölümde ise Almen Parlamentosu''nda oluşturulan Gizli Servis Faaliyetlerini Araştırma Komisyonu Başkanı Andreas von Bülov''la yapılan CIA-BND ve MİT yöneticilerinin iç içeliğini belgeleyen söyleşi yer alıyor. (Arka Kapak)

13.5x19.5

Ciltsiz

3. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963