scorecardresearch.com MEDYANIN TOPLUMSAL TARİHİ ve Tüm Medya - İletişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
MEDYANIN TOPLUMSAL TARİHİ

MEDYANIN TOPLUMSAL TARİHİ

Yazar : Peter Burke, Asa Briggs

Sayfa Sayısı : 400

Yayınevi : İZDÜŞÜM YAYINLARI

Tür : Medya - İletişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


İki önde gelen sosyal ve kültürel tarihçi tararından yazılan bu kitap iletişim araçları üzerine bir başyapıt niteliği taşımaktadır. Yazarlar karmaşık ve çok sayıdaki gelişim yollarını izlemişlerdir, iletişim medyası ile sosyal ve kültürel yaşamın diğer görünümleri arasındaki etkileşim ele alınmıştır.
Bu kitabın ilgi alanı çok geniştir. Matbaanın bulunmasından ınternet çağına kadar olan geniş bir zaman dilimini kapsayan kitapta Medya olarak adlandırılan tüm öğeler ile ilgılenilmiştir. Bunlar arasında sözlü ve yazılı iletişim araçları da bulunmaktadır. Kitap ayrıca dijital iletişim teknolojisi ile birlikte internetin yaygın olarak kullanılması ve küreselleşme fenomenim inceleyerek iletişim araçlarının birbirine yaklaşmasını ve birlikte kullanımlarını da içerir.
Teknolojik gerekircilikten kaçınılarak ve düz bir evrimsel gelişme önyargısı reddedilerek, zengin ve çeşitli bir iletişim medya tarihi ortaya konulmuştur. Bu çalışma, tarih, medya ve kültürel çalışmalar ve gazetecilik öğrencileri için meal bir metin olmanın yanı sıra genel okuyucular için de iyi bir başvuru kaynağı olma özelliğine sahiptir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963