scorecardresearch.com Medyanın Sorunu ve Tüm Medya - İletişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Medyanın Sorunu

Medyanın Sorunu

Yazar : Robert W. Mcchesney

Sayfa Sayısı : 398

Yayınevi : KALKEDON YAYINLARI

Tür : Medya - İletişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Sadece aydınlatılmakla yetinmeyen, gerçekte var olan yapısal hareketliliği de gözler önüne seren usta bir çalışma.

Noam Chomsky

Medyayı kontrol etmek için süre giden kavgayı anlama çabasındaki herkes için mutlaka okunması gereken bir kaynak.

John Conyers Jr., Miami Eyaleti Demorat Parti Temsilcililer Meclisi Üyesi

Büyümekte olan medyanın demokratikleştirilmesi hareketi için aydınlatıcı ve kurgusal bir manifesto.

Katrina Vanden Heuvet, The Nation Dergisi Editörü

Titizlikle araştırılmış ve muhteşem biçimde kaleme alınmış bir eser.

Lawrence Lessig, Thew Future of İdeas kitabının, Stanford Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi

Robert McChesney, ABD''deki medyanın vicdanıdır. Bu kitap, onun bu ulus için ne kadar derin bir öneme sahip olduğunun bir başka kanıtı.

Charles Lewis, Center for Public Integrity

Chomsky dil bilimi için ne ise, Elvis Rock and Roll için ne ise McChesney de medya analizi alanında odur. O kraldır.Demokrasi için medyanın taşıdığı önemi daha iyi anlamamız açısından hiç kimse Robert McChesney''in yaptığından daha fazlasını yapamamıştır.

Pat Mitchel, PBS Başkanı

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963