scorecardresearch.com Medya İmparatorluğu ve Tüm Medya - İletişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Medya İmparatorluğu

Medya İmparatorluğu

Yazar : Hamit Karalı

Sayfa Sayısı : 384

Yayınevi : TRUVA YAYINLARI

Tür : Medya - İletişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Medya İmparatorluğu, 11 yılı aşkın titiz bir medya taraması sonucunda hazırlanan, alanında ilk kabul edilebilecek özelliklere sahip tarihsel bir çalışmadır. Yaklaşık 500 somut örnekle medyayı tüm yönleriyle sorgulayan Medya İmparatorluğu, ortaya çok çarpıcı sonuçlar çıkarmış ve akıllarda soru işareti bırakan bir çok konuya gazetecilerin dilinden gereken cevapları vermiştir. -Liderler arasında kuryelik yapan gazeteci kim? -Ağır iddia: Her gazetede bir ajan var! -Haberlerle üç darbe nasıl hazırlandı? -Medyanın 28 Şubat sürecinde aldığı rol neydi? -Eski İstihbaratçı Bülent Orakoğlu''na göre 28 Şubat''ın gerçek sebepleri… -28 Şubat''ın kilit isimlerinden Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Güven Erkaya''nın varisleri tartışmalı işadamı Korkmaz Yiğit''i nasıl anlattı? -Basın gücü hangi ihaleleri kazandırdı? -Reyting uğruna evlere pompalanan şiddet ne tür trajedilere yol açtı? -Habercinin zorbalığı ve sönen hayatlar…

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963