scorecardresearch.com Medya Eleştirileri 2007 "Gerçeğin Dışındakiler" ve Tüm Medya - İletişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Medya Eleştirileri 2007 "Gerçeğin Dışındakiler"

Medya Eleştirileri 2007 "Gerçeğin Dışındakiler"

Yazar : Can Bilgili, Nesrin Tan Akbulut

Sayfa Sayısı : 368

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Medya - İletişim

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Hayatımızı kendi dışımızdaki varoluşlarla birlikte geçiriyoruz. Bu süreç içinde dışımızdakileri içselleştiriyor, kendi dünyamızın kurgusunu meydana getiriyor ve çevremizi kendimizi yeniden üretiyoruz. Çocukluk yıllarından itibaren aile ile başlayan, arkadaşlık çevreleri ile devam eden bireysel iletişim alanımız giderek yaygınlaşıyor ve kitle iletişim araçlarının alanı ve etkileri ile genişlemeye devam ediyor. Yoğunlukla etkisinde kaldığımız kitle iletişim medyasının ürünleri, yaşamımıza ilişkin düşünüş ve davranış biçimlerinde önemli bir yere sahip oluyor. Böylesine yaşamımızın içinde önemli bir yere sahip olan kitle iletişim araç ve ürünlerinin bize, bizim yaşamımızın gerçekliğini nasıl sundukları hakkında bir fikrimiz var mı? Gerçekte bu araçlar bizim gerçekliğimizi mi bize aktarıyorlar, yoksa kendi kurguları olan gerçekliklerini mi sunuyorlar?

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963