scorecardresearch.com Kitle Haberleşmesi Teorilerine Giriş ve Tüm Medya - İletişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kitle Haberleşmesi Teorilerine Giriş

Kitle Haberleşmesi Teorilerine Giriş

Yazar : Ünsal Oskay

Sayfa Sayısı : 396

Yayınevi : Der Yayınları

Tür : Medya - İletişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

Kitle haberleşme teorileri alanında bilinmesi gereken ilk konu ve ilk terimler "Tutumlar ve Kanaatlerdir" ile ilgilidir. Tutumlar ve kanaatler ili ilgili ilk bilgiler, Kitle Haberleşmeleri Teorileri üzerine ciddi bir çalışma yapacak olanların Sosyal Psikoloji konularında önceden temel bazı bilgileri elde etmelerini sağlayacaktır. Böylece Kitle Haberleşme Teorileri alanındaki çeşitli konular daha kolay izlenebilecektir. (Tanıtım Bülteninden) Kitaptaki parçalar, ne yazık ki, yer darlığından ötürü Haberleşme Teorilerine ilişkin konulardan ancak en belli başlılarını ele alabilmektedir. Öğrenci arkadaşlarım, derslerde kullanılan diğer kaynaklardan bu noksanı kısmen giderebilmektedirler. Okuyucuların ise yabancı dilden kaynaklara başvurmaları bugün için zorunludur. Gelecekte, Türkiye''de de önem kazanacak olan bu konuda çalışacak kimselerin daha değerli katkılarda bulunmaları umudumuzdur. -Prof. Dr. Nermin Abadan- (Önsöz) IDeEFIXE''in Notu: Bu derleme: Nermin Abadan, Ünsal Oskay, Eugene L. Hartley, Ruth E. Hartley, Clyde Hart, Leon Festinger, Robert Abelson, Wilbur Schramm, Bernard Berelson, Gordon Allport, Leo Postman, Joseph T. Klapper, Carl I. Hovland, Arthur A. Lumsdaine, Fred D. Sheffield, Walter Weiss, Daniel Lerner, Alexander H. Leighton, Morris E. Opler, William Buchanan, Hadley Cantril, Hans Speier''in yazılarından oluşmuştur.

20.0x24.0

Ciltsiz

1. Hamur

Çevirmen : -

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963