scorecardresearch.com Kırılan Kalıplar 2: Kültürlerarası İletişim, Çokkültürlülük ve Tüm Medya - İletişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kırılan Kalıplar 2: Kültürlerarası İletişim, Çokkültürlülük

Kırılan Kalıplar 2: Kültürlerarası İletişim, Çokkültürlülük

Yazar : Can Bilgili

Sayfa Sayısı : 407

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Medya - İletişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İçinde yaşadığımız çağ, pek çok adlandırmanın yanı sıra, tüm toplumsal grupların, kendi kimlik ve kültür eksenlerini merkeze alarak, varlık alanlarının yeniden tanzimine yönelik beklentilerini büyük hoparlörlerle dillendirdiği bir "talepkarlar çağı" olarak da adlandırılabilir. Bu çağın izlerini farklı toplumlarda ve toplumsal katmanlarda takip edebilmek, ortaya çıkardığı yeni ilişki ve iletişim biçimlerini irdeleyebilmek kitabın ortaya çıkışını tetikleyen ana itkidir.Çoklu alanlarda süregelen hegemonik süreçlere, toplumların yekdiğerleriyle olduğu kadar zaman zaman kendi içindeki farklılıklara karşıda yürüttüğü hoyrat zıtlaşmalara rağmen çok katmanlı toplum dokularının talepkar tutum alışları güçlenirken kitap sosyal bilimlerinin ana ilgi alanları arasında yer alan kültürel sorun ve temaları anlama çalışmalarına iletişim bilimin merceklerini kullanarak katkı vermeyi, konuyu geniş bir skala üzerinden okurunun gündemine taşımayı hedeflemektedir. Ulusal ve uluslar arası alandaki farklı kavrayışları bir araya getiren çalışma iletişim bilimin yol haritaları üzerinden yeni arayışları okuruyla buluşturmaktadır. Bu bağlamda kültürlerarası iletişim ve çokkültürlülük çalışmalarının toplumsal ve toplumlar arası uzlaşı köprülerinin inşasına katkı sunma potansiyeli kitabın temel önkabulleri arasında yer almaktadır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963