scorecardresearch.com Kamu Diplomasisi ve Yumuşak Güç ve Tüm Medya - İletişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Kamu Diplomasisi ve Yumuşak Güç

Kamu Diplomasisi ve Yumuşak Güç

Yazar : Vedat Demir

Sayfa Sayısı : 321

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Medya - İletişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Birinci Bölüm: Diplomasi, Kamu Diplomasisi ve Halkla İlişkiler Konu 1: Diplomasi Konu 2: Kamu Diplomasisi Konu 3: Halkla İlişkiler Konu 4: Kamu Diplomasisi ve Halkla İlişkiler Uygulamaları İkinci Bölüm: Kamu Diplomasisi Teknik ve Metodları Konu 1: Yumuşak Gücün Kaynakları ve Vasıtaları Konu 2: Kamu Diplomasi Teknikleri Konu 3: Kamu Diplomasinin Üç Boyutu Konu 4: Kamu Diplomsasisinin Üç Tasnifi Üçüncü Bölüm: Kamu Diplomaisi Uygulamaları ve Örnek Vakalar Konu 1: Tarihte Yumuşak Gücün Kullanımı Konu 2: Kamu Diplomasisi Uygulamalarının Tarihçesi Konu 3: Muhtelif Ülkelerde Kamu Diplomasisi Konu 4: Kamu Diplomasisi Örnek Vakalar Dördüncü Bölüm: Türkiyede Osmanlı İmparatorluğu Döneminde Kamu Diplomasisi Konu 1: Osmanlı İmparatorluğu ve Sahip Olduğu Yumuşak Güç Unsurları Konu 2: Karşı Yumuşak Güç Unsuru Olarak Osmanlıda Misyonerlik Faaliyetleri ve Yabancı Okullar Konu 3: Osmanlı Döneminde Kamu Diplomasisi Beşinci Bölüm: Türkiye''de Cumhuriyet Döneminde Kamu Diplomasisi Konu 1: Dışa Kapalı Dönemde Türkiye''nin Dış Politikası ve Diplomasi Konu 2: Demokratikleşme Sürecinde Türkiye''nin Yeni Dış Politikası ve Tesirleri Konu 3: Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü''nün Kurulması Konu 4: Türkiye''nin Kamu Diplomasi İmkan ve Fırsatları Konu 5: Türkiye''nin Kamu Diplomasi Aktörleri ve Faaliyetleri

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963