scorecardresearch.com Bir Film Çekmek Ve Masaüstü Filmciliğe Giriş ve Tüm Medya - İletişim Kitapları Radikal Kitap'ta!
Bir Film Çekmek Ve Masaüstü Filmciliğe Giriş

Bir Film Çekmek Ve Masaüstü Filmciliğe Giriş

Yazar : Mehmet Aslantepe

Sayfa Sayısı : 179

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Medya - İletişim

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Gelişen iletişim teknolojisi ile birlikte amatörlerin ve gençlerin görsel düşünmeyi sağlamada görüntüden yararlanmaları kolaylaşmıştır. İnsanın kendisini ifade etmesinde kullandığı resim, roman, şiir, tiyatro gibi seçenekle hareketli resim de eklenmiştir. Elektronik ve dijital teknoloji insanının kendisini anlamlandırmasında ve anlatmasaında etkili bir yüzey haline gelmiştir.

Gençlerin sıkıntılarını, kendilerini, çevrelerini anlamaları, topluma katkı sunmaları için teknoloji yeni ve ucuz olanaklar sunmaktadır. Film çekmenin demokratkleşmesi sürecinin vurgulandığı bu çalışma da özellikle gençlere kendilerini ifade etmede kullanacakları masaüstü film yapımının ilk adımlarını anlatması açısından önem kazanmaktadır.

Kısa film ile artık herkes kendisini daha rahat ifade edebilecek ve çevresini anlamlandırıp, sunabilecek yeni ve önemli bir yüzeye kavuşmuştur. Yeni teknolojiler de bu süreci kolaylaştırdığı müddetçe film çekmek daha da kolaylaşacaktır.

Karmaşık bir süreci herkesin anlayabileceği bir sadelikte ve akademik olarak açıklayarak anlatan bu kitap konu ile ilgilenen gençlere ve sinema eğitimi alanlara kılavuzlık edecektir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963