scorecardresearch.com Yavuz Alangoya Makaleler ve Tüm Medeni Hukuk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Yavuz Alangoya Makaleler

Yavuz Alangoya Makaleler

Yazar : Yavuz Alangoya

Sayfa Sayısı : 515

Yayınevi : BETA YAYINLARI

Tür : Medeni Hukuk

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


* İspat Yükü Yönünden MK m. 3 * İhtilaf Konusu (Müddeabih) Hakkındaki Doktrinin Durumu (Çeviri) * Yargılama Sırasında Tarafta (Yanda) İradi OLarak Meydana Gelen Değişme Hakkında Düşünceler * Avrpa Ekonomik Topluluğu Adalet Divanı Hakkında * Die Form Des Schiedsvertrages Über Rechtsgeschaefte , Die Öffentliche Deurkundung Bedürfen * Yargılamanın Sevkinde Prensipler ve Bu Açıdan 1711 Sayılı Kanun ile Değiştirilen 409. Madde Açısndan Düşünceler * Resmi Senetle Düzenlenmesi Gereken Hukuki İşlemlerde Tahkim Sözleşmesinin Şekli * Anayasanın Medeni Usul Hukukuna Etkisi * UNCITRAL Tahkim Yönetmeliği Hakkında * Die Vollstreckung auslandischer Schiedssprüche mach türkischem Recht * Bir Karar Doleyısıyla HUMK. M. 9/I’deki Mahkemenin Yetkisi Hakkında * Bir Tebliğ Dolayısı ile Hakem Mahkemesinin Direnmesi Üzerine Düşünceler * KAnun Yolunun Anayasal Temeli ve HUMK m.427 Hükmü ile Kanun Yolu Kapatılmış Olan Kararlara Karşı Kanun Yoluna Müracaat İmkanı * Kısmi Dava Hususunda Yargıtay Hukuk Genel Kurulunun Bir Kararıu Hakkında * Senede Karşı Senetle İspat Kuralı ve Hayatın Olağan Akışı Kavramı * İsviçre Hukukunda Çekişmesiz Yargıya İlişkin Düşünceler * Dava Temeli Hakimin Dava Malzemesinin Toplanmasındaki Rolü ve Bu Konudaki Gelişmeler Hakkında * İsviçrede Yeni Federal Medeni Usul Kanununa Doğru * Davanın Esasını Çözümleyecek ceya Böyle Bir Sonuç Doğuracak Biçimde İhtiyati Tedbir Kararları Hakkında * Medeni Usulün Amacı ve Sosyal Karakteri Açısından Hukuk Muhakemeleri * Gedanken über den Klagegrund und die Enteicklung der Rolle des Richters bei der Sammlung des Prozesstoffs * Türk Milletlerarası Tahkiminde Hakemlerin Maddi Hukukla Bağlılığı Üzerine * Yazılı Yargılama Usulü Hakkında Bazı Düşünceler * Yargılama Hukukumuzda Bir Sorun * 6100 Sayılı Kanun Hakkında Mülahazlar

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963