scorecardresearch.com Teorik Ve Pratik Boşanma Yargılaması Hukuku (2 Cilt) ve Tüm Medeni Hukuk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Teorik Ve Pratik Boşanma Yargılaması Hukuku (2 Cilt)

Teorik Ve Pratik Boşanma Yargılaması Hukuku (2 Cilt)

Yazar : Mehmet Akif Tutumlu

Sayfa Sayısı : 1758

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Medeni Hukuk

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Kitapta; Boşanma hukuku alanlarındaki tüm gelişmeleri 75 yıllık süreç içinde incelenmiş, içtihat ve hukuk taranmış, eski ve yeni içtihatlar örneklerlerle anlatılmış ve tüm kaynaklardan yararlanılmıştır. İlgili disiplinlerden faydalanılarak boşanma olgusu farklı açılardan değerlendirilmiş, ulusal ve uluslararası hukuktan yararlanılmıştır. Asliye Hukuk Mahkemesinde 15 yıllık Hakimlik deneyimine sahip Sayın Mehmet Akif Tutumlu tarafından hazırlanan kitap; boşanma davasının açılmasından hükmün kesinleşmesine, hatta infazına kadar tüm aşamaları ayrıntılarıyla açıklanmıştır.

Boşanma Yargılaması Hukuku Kitabında Yer Alan Konu Başlıkları

Cilt 1:
Medeni Usul Hukukuna Hâkim Olan İlkelerin Boşanma Davalarında İncelenmesi
Boşanma Davasında Taraflar ve Temsil
Görevli ve Yetkili Mahkeme
Davanın Açılması, Dava Şartları, Davaya Cevap, Davalının Savunma Vasıtaları
Boşanma Davalarında İspat, Delil Türleri ve Delillerin İleri Sürülmesi
Boşanma Davalarında Sulh, Kabul ve Feragat'in Geçerlilik Düzeyleri
Medeni Usul Hukukuna Hâkim Olan İlkelerin Boşanma Davalarında İncelenmesi
Cilt 2:
Gaiplik Nedeniyle Evliliğin Feshi Davası
Mutlak ve Nisbî Butlan Sebepleriyle Evlenmenin İptali Davaları
Boşanma Davaları (Özel - Genel)
Boşanma Davalarında Geçici Önlemler (Tedbirler)
Boşanmanın Hukuki Sonuçlarına İlişkin Talep ve Davalar
Usul Hukuku Yönünden Boşanmanın Fer'i Sonuçlarına İlişkin Sözleşmeler
Milletlerarası Usul Hukuku Bağlamında Boşanma Davalarında Yargılama Usulü
Yabancı Boşanma İlamlarının Tanınması ve Tenfizi
Boşanma Hükmünün Teorisi (Kesinleşme Süreci - Kanun Yolları - İstinaf Sistemi)
Hükmün Yerine Getirilmesi

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963