scorecardresearch.com Mukayeseli Medeni Hukuk ve Tüm Medeni Hukuk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mukayeseli Medeni Hukuk

Mukayeseli Medeni Hukuk

Yazar : Recep Çiğdem

Sayfa Sayısı : 262

Yayınevi : RAĞBET YAYINLARI

Tür : Medeni Hukuk

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Prof. Dr. Recep ÇİĞDEM
İnsanın var oluşu ile başlayan hukuk, insanlığın ayrılmaz bir parçasıdır. İnsan var oldukça, hukuk da var olmaya devam edecektir. Tarih boyunca hukuksuz bir toplum söz konusu olmamıştır.
Hukuklar kaynaklarını, akıl, tecrübe ve dinden alırlar. İslam hukuku da akıl, tecrübe ve vahiy üçlüsünün bir ürünüdür. Farkı hukuk ekollerinin var oluşu da bu tezi desteklemektedir. İsviçre Medeni kanunundan tercüme edilerek alınan Türk Medeni kanunu, 2002 tarihinde yenilenerek farklı bir boyut kazanmıştır. İslam hukuku ile Türk medeni hukukunun benzer ve farklı yönlerine bu eserde şahit olacaksınız.
Bu eserde, İslam hukuku ve 2002 tarihli Türk Medeni kanunu esas alınarak Kişi, Aile ve Miras hukukuna ait konular soru cevap tarzında halkın anlayacağı dilde hazırlanarak herkesin istifadesine sunulmuştur. Sade dil kullanılarak, konular özet olarak aktarılarak halkın istifade olanağı artırılmıştır. Evlenme, boşanma, miras konularını merak edenler, sorularına cevap arayanlar bu eseri yanlarından ayırmamalıdırlar.
Meslek hatasının çalışma hayatına etkisi, doktorların meslekten men''i, cinsiyet değiştirme, Resmi nikah-İmam nikahı ikilemi, süt bankaları, farklı din ve kültürlerin evliliği, kadının boşanma hakkı, mirasta eşitlik, nesep tespitinde DNA faktörü, gelenek ve tecrübenin hukuka yansıması, modern hukuklardan istifade gibi önemli ve çarpıcı sorulara cevap arayanlar bu eserde cevaplarına kavuşacaklardır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963