scorecardresearch.com Açıklamalı - İçtihatlı Nüfus Davaları Ve Nüfus İşlemleri (Ciltli) ve Tüm Medeni Hukuk Kitapları Radikal Kitap'ta!
Açıklamalı - İçtihatlı Nüfus Davaları Ve Nüfus İşlemleri (Ciltli)

Açıklamalı - İçtihatlı Nüfus Davaları Ve Nüfus İşlemleri (Ciltli)

Yazar : Hasan Özkan, Kifayet (İştip) Ataç

Sayfa Sayısı : 1252

Yayınevi : SEÇKİN YAYINLARI

Tür : Medeni Hukuk

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Nüfus işlemleri günlük hayatımızda ölümden doğuma kadar evlenme, boşanma, isim alma, evlat edinme gibi bir çok işlemde karşımıza çıkmaktadır. Nüfus davaları mahkemelerde geniş bir yer kaplamakta ve nüfus mevzuatındaki dağınıklıktan dolayı da uzun sürede sonuçlanmaktadır. Bu çalışma; tüm nüfusçulara, nüfus işlemleri ile uğraşanlara, hukukçulara ve uygulamacılar ile tüm insanlara faydalı olacağı düşünülerek hazırlanmıştır.

Üç kitaptan oluşan çalışmanın ilkinde tüm nüfus davaları incelenmiş, her konunun sonunda dilekçe örnekleri ile Yargıtay kararları yer almıştır. İkinci kitap ise tüm nüfus işlemlerine ayrılmış, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri genel Müdürlüğü yönerge ve genelgeleriyle uygulamaya ışık tutulmuştur. Çalışmanın üçüncü ve son kitabı nüfus davaları ve nüfus işlemleri ve olaylarının dayanakları mevzuat (Yasa, yönetmelik, talimat, ve uluslararası sözleşmeler) yer almaktadır.

Nüfus Davaları ve Nüfus İşlemleri Kitabında Yer Alan Konu Başlıkları

Hukuk ve Ceza Mahkemelerinde Nüfus Davaları
Yaş Düzeltilmesi Davaları
Ad ve Soyadı, Cinsiyet
Düzeltilmesi
Mükerrer Nüfus Kayıt İptali
Evlat Edinme Davaları
Boşanma ve Evliliğin Butlan Davaları
Yabancı Mahkeme Kararlarının Tenfizi ve Tanınması
Doğum, Ölüm, Evlenme ve Boşanma Olaylarının Nüfusa İşlenmesi
Türk Soylu Yabancılar
Vatandaşlık İşlemleri
Evlenme Başvurusu
Uluslar Arası Nüfus İşlemleri
Tüm Nüfus Davaları, Dilekçe Örnekleri
Yargıtay Kararları - Genelgeler
Yasalar, Sözleşmeler, Yönetmelikler ve Yönergeler

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963