scorecardresearch.com Fundamental Skills for LYS - Dil ve Tüm Lys Kitapları Radikal Kitap'ta!
Fundamental Skills for LYS - Dil

Fundamental Skills for LYS - Dil

Yazar : .

Yayınevi : PELİKAN YAYINCILIK

Tür : Lys

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Fundamental Skills for LYS-DİL adlı bu kitap, LYS-DİL sınavına hazırlanan öğrencilere yönelik hazırlanmış olan kapsamlı bir kaynak kitap ve soru bankasıdır. LYS-DİL sınavı kelime, dilbilgisi ve okuduğunu anlama becerilerini ölçen bir sınavdır ve son yıllarda zorluk seviyesi ve soru kalitesi son derece yükselmiştir. Bu anlamda LYS-DİL sınavına girecek olan öğrencilerin ihtiyaç duydukları üç temel bölüm bu kitapta detaylı olarak öğrencilere sunulmuştur.

Kitabın birinci bölümünde Gramer (Dilbilgisi) konu anlatımına yer verilmiştir. LYS-DİL sınavında ÖSYM tarafından sorgulanan tüm konular detaylı bir şekilde incelenmiş, gerekli tüm kurallar açık bir dille verilmiş ve her dilbilgisi konusunun sonunda o konuyla ilgili geçmiş yıllarda çıkan soruların detaylı açıklamalı çözümleri yapılmıştır. Her kuralın hangi soruya ne şekilde uygulanması gerektiği bu açıklamalı çözümler bölümünde açık bir dille anlatılmıştır.

Kitabın ikinci bölümünde her gramer konusuna ait konu testlerine yer verilmiş ve en sonda genel bir tekrar testi verilmiştir. Testlerdeki sorular ÖSYM tarzında ve denkliğinde yazılan özgün sorulardır.

Kitabın üçüncü bölümünde Kelime Testleri bulunmaktadır. ÖSYM tarafından en çok sorulan kelimelerden oluşturulan özgün sorulardır. Bu bölümde ayrıca Phrasal Verbs bilgisini ölçen bir test de yer almaktadır.

Kitabın dördüncü bölümünde Skills Tests dediğimiz okuduğunu anlamaya yönelik sorulara yer verilmiştir. Buradaki soruların içeriği ve zorluk seviyesi birebir ÖSYM tarzıdır. Bu bölümde yer alan soruları çözen öğrenciler rahatlıkla gerçek sınavdaki performanslarını birebir görme imkanına sahip olacaklardır.

Kitabın beşinci bölümünde LYS-DİL dengi 5 adet 80 soruluk deneme sınavlarına yer verilmiştir. Tüm sorular olduğu gibi bu deneme sınavları da yazarın özgün ve orijinal sorularıdır. Birebir ÖSYM denkliğinde yazılan bu deneme sınavları yeni sistemde 80 sorunun sorulduğu LYS-DİL sınavını birebir yansıtmaktadır. Bu deneme sınavları sayesinde LYS-DİL öğrencisi, sınava ne kadar hazır olduğunu rahatlıkla test edebilme imkanına sahip olacaktır.

Kitabın altıncı bölümünde LYS-DİL sınavında bu zamana kadar çıkmış ve çıkma potansiyeli en yüksek olan phrasal verbs yapılarına yer verilmiştir. Bu listeye çalışmak LYS-DİL sınavına hazırlanan öğrenci için yeterlidir.

Bu kitabın hazırlanmasında bana sürekli destek veren ve yardımlarını esirgemeyen değerli hocam Cesur ÖZTÜRK’e teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum

Murat Türk

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963