scorecardresearch.com Final LYS (MF) Dergİ Aboneliği (2011-2012) ve Tüm Lys Kitapları Radikal Kitap'ta!
Final LYS (MF) Dergİ Aboneliği (2011-2012)

Final LYS (MF) Dergİ Aboneliği (2011-2012)

Yazar : Komisyon

Yayınevi : FİNAL YAYINLARI

Tür : Lys

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Final 25. yılında zengin içeriği ile "Tek başına yeterli bir kaynak" sunuyor. Bu Dergi Setimiz SADECE YGS sınavını kazanmış ve LYS sınavına (MF) alanında girmeyi planlayan öğrencilerimiz için özel olarak hazırlanmıştır. Ayrıca bu setimizi TM veya TS tercihi yapmayı planlamış fakat ayrıca MF alanından da tercih yapmak istiyorum diyen öğrencilerimiz de bu seti alması gerekmektedir. Okuyucularından sınav sonuçlarına göre, Türkiye''de ilk 10''a girenlerden abonemiz olanlara başarı ödülü veriyor.LYS (MF) DERGİSİ ile birlikte 28 Sayı Dergi, 9 LYS Deneme Sınavı, 6 Soru Bankası, 9 Özbilgiler Eki, 2 Rehberlik Eki, 2 Rehberlik CD''si ve Hediye Sırt Çantasına sahip olacaksınız. Dergileriniz her hafta adresinize ücretsiz olarak kargo ile gönderilecektir. LYS dergilerimizin ilk sayısı 12 Eylül tarihinde çıkacak ve haftalık olarak gönderisi yapılacaktır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963