scorecardresearch.com Nar Edebiyat Ürünleri Dergisi Sayı: 5 Yıl: 1 Eylül - Ekim 1995 ve Tüm Kuram Kitapları Radikal Kitap'ta!
Nar Edebiyat Ürünleri Dergisi Sayı: 5 Yıl: 1 Eylül - Ekim 1995

Nar Edebiyat Ürünleri Dergisi Sayı: 5 Yıl: 1 Eylül - Ekim 1995

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 176

Yayınevi : Oğlak Yayıncılık

Tür : Kuram

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

İÇİNDEKİLER 4 - Sekizinci Gün / Altıncı ve Sekizinci Öyküler / Boccaccio 16 - Bir Köy Mezarlığında Ağıt / Şiir / Thomas Gray 27 - Sevda Lugati´nden / Mehmed Celal 40 - Romanı Bitiriş Tarzları / Nahid Sırrı Örik 46 - Hücre´den / Roman / Kemal Bekir 59 - Şiirler / Andre du Bouchet 69 - Acımak / Fethi Naci 81 - Şiirler / Salah Stetie 88 - Gize Karşı Harikulade / Salah Stetie 104 - Bekçi / Hikaye / Fatma Esin 111 - On Kuruşa Redis Ucu / Hikaye / Nursen Karas 117 - Ali Ekrem Bolayır´dan Suut Kemal Yetkin´e Mektuplar / M. Kayahan Özgül 125 - Mehtaplı Gecelerde Hep Seni Andım / Murathan Mungan 139 - Şiirler / Hafız 144 - Yüzsüz Adam / Hikaye / Osman Çakmakçı 166 - Telkinler´den / Şiirler / Süleyman Çobanoğlu 171 - Bir Erkek Portresi ´Düzen´li / Hikaye / Hülya Uçar

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963