scorecardresearch.com Washingtonda Akrobasi ve Tüm Kültür Kitapları Radikal Kitap'ta!
Washingtonda Akrobasi

Washingtonda Akrobasi

Yazar : Yılmaz Polat

Sayfa Sayısı : 200

Yayınevi : ULUS DAĞI YAYINLARI

Tür : Kültür

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Yılmaz Polat, 25 yıldır Washingtonda Her haberi bir olaydı! TRT, Anadolu Ajansı, Tercüman Gazetesi, CTV, BRT ve TV 8 için görev yaptı. Üç kez Yılın Gazetecisi ödülünü aldı. Ateş Altında Kıbrıs- Belge kitabını yazdı. Washington Entrikaları, Washington-Ankara Hattı ve Amerikan Şahinleri Amerikan Kargaları kitaplarında T.C yöneticilerinin Amerikadaki ilişkilerini, devleti temsilen gidenlerin düştükleri konumları, Amerikalıların oyunlarına gelirken saflıklarının derecelerini, uzak ülkede kimliklerini ve kişiliklerini nasıl dışa vurduklarını Yurdunun aşağılanmasına aldırış etmeyenlerin akıl almaz davranışlarını yazmıştı. Washingtonda Akrobasi ise son iki yılı anlatıyor. Bazen gülünç bazen ulusal gururu yerle bir eden davranışlar Süleymaniyede Türk askerinin başına neden çuval geçirildi? sorusunun açık yanıtı Irakta ve Kıbrısta oynanan oyunlar anlatılıyor. Türkiye ılımlı İslam deneyleri için nasıl bir laboratuvar oldu? Amerikan Dışişlerinde Mustafa Sarıgüle cinsel taciz suçlaması Orhan Pamukun sözde Ermeni Soykırımını tanıyan sözleri, sanatçı Tarkanın kaçırdığı önemli fırsat Washingtondaki Akrobaside sunuluyor. Necmeddin BilalReyyan Erdoğan çiftinin Amerikada eğitim ve ev satın alma işleri ABD, PKKya karşı operasyon sözü vermezken, devlet yetkililerinin aykırı açıklamaları Vekilin gizli aşk dedikodusu Bakanın yanağını okşayan gazeteci Amerikalı komutanların Kürt ilişkileri Türkiyeye gelmeyen Fethullah Gülenin Abantı Washingtona taşıyarak ABD-NATO-AB ittifakına verdiği destek Kısacası, politikanın çok kolay alınıp satıldığı, takla atmakta hüner sahibi akrobatların oyun alanı Washingtonda oyun içinde oyun! Bazen incitici, bazen iç yakıcı ve sarsıcı... Türkiye siyasetine damgasını vuracak bir kitap!

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963