scorecardresearch.com Uluslararası İbn Sina Sempozyumu Bildiriler / International Ibn Sina Symposium Papers - 2 Cilt Takım ve Tüm Kültür Kitapları Radikal Kitap'ta!
Uluslararası İbn Sina Sempozyumu Bildiriler / International Ibn Sina Symposium Papers - 2 Cilt Takım

Uluslararası İbn Sina Sempozyumu Bildiriler / International Ibn Sina Symposium Papers - 2 Cilt Takım

Yazar : Kolektif

Sayfa Sayısı : 730

Yayınevi : KÜLTÜR A.Ş.

Tür : Kültür

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


KİTAP HAKKINDA
Batı''da Avicenna adıyla bilinen İbn Sina, hem fizik hem de metafizik alanda verdiği eserlerle iki dünyayı birleştirmiş, büyük bir filozof ve bilgindir.

Günümüzde her ne kadar tıp alanındaki buluşlarıyla yaygın olarak tanınıyor olsa da, İbn Sina bilimin hemen her dalında yazmış; müzik, felsefe, ruhbilim alanlarında Doğu''da ve Batı''da erişilmez bir zirve olmuştur.

Türk-İslam tefekkürünün büyük ismi İbn Sina, ilk olarak 1937 yılında Atatür''ün emriyle Türk Tarih Kurumu tarafından düzenlenen bir sempozyumla gündeme gelmiştir. Ancak İbn Sina hakkındaki ikinci sempozyumun düzenlenmesi uzun bir zaman alacak vr 1983 yılında Kültür Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecektir. Bizler İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak, 22-24 Mayıs 2008 tarihleri arasında pek çok yerli ve yabancı akademisyenin katılımı ile Cumhuriyet tarihimizin üçüncü uluslararası İbn Sina Sempozyumu''nu düzenlemiş olmaktan onur duyuyoruz.

Elinizdeki iki ciltlik bu değerli kitap, söz konusu sempozyumda sunulan bildirilerden oluşmaktadır.
-Kadir Topbaş-

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963