scorecardresearch.com Üç İki Bil Genel Kültür Oyunu ve Tüm Kültür Kitapları Radikal Kitap'ta!
Üç İki Bil Genel Kültür Oyunu

Üç İki Bil Genel Kültür Oyunu

Yazar : Buğra Han Baş, Şafak Demirel

Yayınevi : MAGİSTRA YAYINLARI

Tür : Kültür

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Bilmek ya da bilmemek... İşte bütün mesele bu.
magistra bilgiyle eğlenceyi birleştiriyor. Oyun oynarken bilgi ediniyor, bilgi edinirken oyun oynuyorsunuz.
Çözüme yönelik (analitik) düşünme yeteneğiniz gelişirken dağarcığınızdaki bilgileri kontrol etme hızınız da magistra sayesinde en üst düzeye ulaşıyor.
magistra''nın nasıl doğduğuna gelince: Bilgi edinmenin eğlenceli ve pratik bir yolu olması gerektiğini düşünen Buğra Han Baş, "detaylı özetleri" oyun kartlarının üzerine yazdı, aynı yanıta yönelik bilgileri puan değerine göre sıraladı. Birçok düzeye yönelik kartlar üretti. Şafak Demirel, Funda Eren ve Mustafa Eren''in katkılarıyla ürünler çeşitlendi. Her düzeye yönelik bir bilgi mühendisliğiyle bir cep ansiklopedisi olan magistra ortaya çıktı.
magistra , 15 yaş üstüne yönelik, 2''den çok kişiyle oynanabilen genel kültür oyunudur.Genel kültür kartlarında yanıta yönelik sorular zordan kolaya doğru sıralanmıştır.Magistra kartlarında yanıt bilinse de yanıtla ilgili öğrenilecekler vardır.
magistra genel kültür oyun kartları bir cep ansiklopedisi niteliğindedir ve oyuna gerek duymayanlar için pratik bilgi kaynaklarıdır.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963