scorecardresearch.com Satılık Kültürler ve Tüm Kültür Kitapları Radikal Kitap'ta!
Satılık Kültürler

Satılık Kültürler

Yazar : İlknur Akıner

Sayfa Sayısı : 240

Yayınevi : KARAKUTU YAYINLARI

Tür : Kültür

Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.

 • Teknolojinin insan boyutu yıllardır süregelen bir bilmecedir. Teknolojik gelişmeler yaşamı kolaylaştırsa da bu teknolojilerden uygulamada yüzde yüz verim sağlanması "insan" unsuru ihmal edildiği sürece işletmeler açısından çöldeki vaha olmaktan öteye gidemeyecektir. Okur bu kitapta, uygulamada avantaj sağlıyorsa farklı ülkelerin kültürlerinin de nasıl alınıp satılabilir bir değer olduğunu kavrayacak ve bir yargıya varacak: Mimarlar batıdan, mühendisler doğudan. Mimarlar risk hayatın kendisidir derken, mühendisler hayata statik hesabını yaptıkları binalar gibi yaklaşık risk almak istemiyorlar. Yerkabuğunun hareketlerine karşı yapılarda aldıkları önlem, hayatın gelgitlerine karşı giydikleri zırhtan farklı değil. Dr. İlknur AKINER''in ülkemizde ilk kez yapılan araştırmasının ürünü olan bu kitabı, proje yöneticileri, yüklenici firmalar ve bu firmalarda rol alan yöneticiler başta olmak üzere, kültürel farklılıklardan doğan sorunların yaşandığı uluslararası inşaat projelerinde görev alan proje yöneticileri, mimarlar, inşaat mühendisleri ve kültürünü tanımak isteyen her okur için rehber niteliğinde. Okur Satılık Kültür''de şu soruların yanıtını bulacak: Halk arasında maço kültür olarak tanımlanan Türk kültürünün, sanılanın tam tersine değil kültür sınırında olduğunu biliyor musunuz? Sizin kültürünüzün cinsiyeti ne? Kültürel boyutların çıkarıldığı haritadaki koordinatlarınız dünyaya göre nerede? Yıllardır başarıyla yönettiğinizi düşündüğünüz (!) çalışanlarınızın kültürü hakkında bilginiz var mı? Orta yaşın 40''tan sonra başladığı "Düşük Güç Mesafesi"ne mi, yoksa orta yaşın 40''tan önce başladığı "Yüksek Güç Mesafesi"ne mi aitsiniz?
 • YORUM YAZ

  Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
  Eğer üye değilseniz üye olunuz.

  DİĞER KİTAPLAR

  H.P. Lovecraft testi

  H.P. Lovecraft testi

  İyi ki doğdun Lovecraft

  Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

  TESTE BAŞLA

  ÖDÜLLÜ SORU

  Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

  'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

  “Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

  Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

  Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


  The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963