scorecardresearch.com Mason Diktatörlüğü ve Tüm Kültür Kitapları Radikal Kitap'ta!
Mason Diktatörlüğü

Mason Diktatörlüğü

Yazar : A. G. Michel

Sayfa Sayısı : 199

Yayınevi : KARMA KİTAPLAR

Tür : Kültür

SATIN AL
Kütüphaneme Ekle

Sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz
üye olunuz.


Masonluğu anlatan bu kitapta bir araya getirilmiş olan metinler, ait oldukları kaynaklara göre teyit ve temin edilmiş bir tarih sayfasını teşkil etmektedir. Bu belgeler konuyu o kadar açık bir şekilde ortaya koymaktadır ki, masonluk teşkilatı tüm insanlık âlemi tarafından mahkûm edilecektir.
Dün kendine fazla güvenmeden kaynaklanan kayıtsızlığın müştereken suçlu bulunduğu devrede bu gizli amaçlar taşıyan cemiyet yeraltı faaliyeti göstermiş ve gayeleri her neyse ona ulaşmaya çalışmıştır. Biz o sıralarda pek saf bir şekilde bunların az buçuk savunulduğunu zannettiğimiz için, bu gizli teşkilat gafletimizden istifade edip büyük başarılara ulaşmış ve kendi adamlarını idari makamlara ve önemli kademelere yerleştirmişlerdir. Artık her şeyi açıkça yapacak cesareti bulmuşlardır. Bu vurdumduymazlık devam ettikçe, gitgide memleket geniş bir âğ ile örülecek ve bu ağın iki ucu arasındaki mesafe o kadar uzayacaktır ki, bu maksatla oluşturulan araçları yerinden söküp atmak çok zorlaşacaktır.
Hal ve şartlar bu durumdayken halk hâlâ, millet iradesinin varolduğunu zannetmekte, etrafını kuşatan tehlikeyi görmemekte, gizli emirleri duymamakta ve haberdar olmamaktadır. İşte bu kitap halkın bilgisi dışında cereyan eden gizli olayları açığa çıkarmak ve gözlerini açmak için kaleme alınmıştır. Aldatmalara ışık tutmak için derlenmiştir.
Diktatörlük denilince, bir adamın veya bir partinin diktatörlüğü olarak algılanan şu zamanlarda, bu kitabın amacı; kendisini özgür sanan bir millete mutlak efendilerinin kimler olduğunu açıkça göstermektir.

YORUM YAZ

Yorumunuzu girmek için sisteme giriş yapmalısınız.
Eğer üye değilseniz üye olunuz.

DİĞER KİTAPLAR

H.P. Lovecraft testi

H.P. Lovecraft testi

İyi ki doğdun Lovecraft

Korkunun efendisi, fantastik edebiyat ve bilim kurgunun atası Howard Phillips Lovecraft, tam 125 yıl önce bugün doğdu. Kara düşlerin görünmez kitabını yazan ustayı bir testle hatırlayalım istedik. Testi tamamladığınızda ustaya ne mesafede olduğunuzu anlayacaksınız.

TESTE BAŞLA

ÖDÜLLÜ SORU

Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.

'Soruyu doğru cevaplayan 20 kişiye Christopher Andersen'in “Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi” kitabını hediye ediyoruz.'

“Eğer ben hayatımın gerçekten neye benzediğini yazsaydım, doğrudan ve peşin peşin, insanlar kaçacak delik ararlardı.” 

Ünlü biyografici Christopher Andersen'in kaleme aldığı Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi işte Jagger'ın bu sözleriyle başlıyor. Hak vermemek elde değil. Zira Rolling Stones 60'larda Beatles ile aynı zamanda müzik sahnesine çıktığında yolunu çizmişti: Beatles ne kadar temiz yüzlü, efendi ve sevimliyse Rolling Stones da bir o kadar sivri dilli, asi, kaba, baştan çıkarıcı ve provokatifti. Rock'n'roll'un kötü çocukları Mick Jagger, Keith Richards, Brian Jones, Charlie Watts ve Ron Wood'un tutkulu ve ateşli müziğinin, uzun soluklu dinamik birlikteliğinin temelinde de bu ilkel ve vahşi enerji yatıyordu. 53 yılı deviren Rolling Stones'un bu baştan çıkarıcı enerjisinde en büyük pay sahibi şüphesiz Mick Jagger'dı.

Daha önce pek çok ünlünün biyografisini kaleme almış olan Christopher Andersen, Mick Jagger: Vahşi Yaşamın Ortasında Bir Çılgın Dâhi kitabında Jagger'in 1943'te Londra'nın kenar mahallelerinden Dartford'da orta sınıf bir ailenin iyi huylu, zeki, çalışkan ve ilgi odağı olmayı seven oğlundan ateşli, seksi ve isyankâr bir şeytana, karizmatik rock tanrısına evrilişini, küçücük bir bekâr evindeki sefil yaşantıdan Jackie Onasis ve Prenses Margaret gibi isimlerle kanka olduğu sosyetik hayata geçişini gözler önüne seriyor. Kibirli, bencil, ele avuca sığmaz bir rock yıldızı olarak Jagger'ın seks, uyuşturucu, rock'n roll, şöhret, para ve aşırılıklarla dolu zevküsefa içerisindeki hayatını iliklerine kadar nasıl yaşadığını, detaylarını sakınmadan anlatıyor; doğrudan ve peşin peşin!


The Rolling Stones hangi yıl kurulmuştur?

  • 1960
  • 1961
  • 1962
  • 1963